Epidemia nas dziesiątkuje a Andrzej Duda odlatuje na zaprzysiężeniu Czarnka

Szpitale tymczasowe będą dostawały ponad 800 zł dziennie za... puste łóżko. ABSURD!

Obóz rządzący przypomniał sobie, że mamy pandemię i podejmuje w pośpiechu działania, które są jednak mocno spóźnione. No cóż, ważniejsze były wybory, rekonstrukcja rządu, walka o stołki i wewnętrzne kłótnie.

Lecą więc zakazy za zakazami i podjęto decyzję, która dla wielu Polaków jest szokiem czyli … budowa szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Informację tę potwierdził dzisiaj na antenie TVP Info rzecznik rządu,  Piotr Mueller. Jednocześnie zapewnił, że podobne miejsca powstaną w całej Polsce i rząd już przygotowuje ich mapę.

Szpital polowy w Warszawie pozwoli na stworzenie 500 miejsc z terapią tlenową oraz postawienie chłodni, a całość nadzoruje Michał Dworczyk.

I kiedy Polska pogrąża się w chaosie oraz coraz większym strachu, Andrzej Duda oficjalnie powołał Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Nie bacząc na liczne protesty, związane z tą nominacją, Duda pogratulował wyboru i pokazał, że bardzo wierzy w kompetencje tego pana.

Dzisiaj, gdy tak źle dzieje się w Polsce, zapewne ta nominacja przeszłaby nieco bokiem, gdyby nie zupełnie niezrozumiałe słowa prezydenta Dudy, który w swoim przemówieniu okolicznościowym uznał, że największym problemem edukacji tak, na teraz, nie jest nauka zdalna, nie jest epidemia i związane z nią kwestie, ale …”poglądy lewicowo-liberalne i poprawność polityczna”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Naprawdę? Epidemia nas zaczyna dziesiątkować, a prezydent wciąż twardo trzyma się populistycznych hasełek. Czy on nie rozumie, jak bardzo jest oderwany od realiów? A ludzie wciąż go uwielbiają i ponad 50% Polaków uważa go za świetnego prezydenta….

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
19 października 2020 12:44

Według Dudy największym wrogiem edukacji są ”poglądy lewicowo-liberalne i poprawność polityczna”, bo dzieci masowo rezygnują z religii. Zwłaszcza w szkołach ponad podstawowych. I dlatego kuratorzy PiS przykazali dyrektorom zapisanie wszystkich dzieci z automatu na religię i nie powiadamianie rodziców o obowiązku ich wypisania z religii. W dodatku jeszcze z obszernym uzasadnieniem, dlaczego rodzice wypisują. Oczywiście jest to niezgodne z konstytucją, ale tym rząd PiS się nie przejmuje. Krótko po wyborach zresztą Ziobro już mówił na konferencjach prasowych, że musi być katolickie wychowanie w szkołach, Morawiecki w zeszłym tygodniu ogłosił „specjalny program wychowawczy narodowo-katolicki”, można więc oczekiwać wprowadzenia obowiązkowej religii i obowiązkowej matury dla każdego ucznia. Co oczywiście jest zgodne z życzeniem Episkopatu, o czym od dawna oficjalnie mówią biskupi i zresztą wystosowali oficjalne stanowisko i żądanie do rządu.

Tak więc lada moment dostaniemy od PiS państwo wyznaniowe, w którym każdy obywatel będzie podporządkowany Kościołowi Katolickiemu. Może wtedy społeczeństwo się choć trochę obudzi, bo na razie niewiele do nich trafia.

antyuzurpator
antyuzurpator
19 października 2020 14:37
Reply to  Jantar

Dawniej był u nas kościół rzymsko-katolicki, a teraz coraz bardziej panoszy się toruńsko-kaczolicki.
Cała nadzieja w młodzieży, bo w przypadku obowiązkowej indoktrynacji kościelnej w szkołach zadziała przysłowie „z niewolnika nie ma pracownika”. Wraz ze zmianą pokoleń, niestety powoli, będzie coraz więcej „wiedzących”, a mniej „wierzących”.

Maciek123454321
Maciek123454321
19 października 2020 17:41
Reply to  Jantar

Wezuwiusz przez setki lat pozostawał uśpiony. W 79 r.n.e. nagle eksplodował pokrywając lepkim popiołem Pompeje i Herkulanum. Warszawa to taki właśnie Wezuwiusz. Ja tylko czekam, co będzie zapalnikiem wybuchu gniewu społecznego. To nie jest tak, że Warszawa pogrążyła się w marazmie i rezygnacji. My czekamy na hasło. I tyle w temacie.

Predator
Predator
19 października 2020 13:09

Poglądy, katolicko-konserwatywno-prawicowe, to jest dokładne określenie jednego i drugiego debila.

Piotr
Piotr
19 października 2020 13:39

Później piłkarze w kostnicy będą mieli szatnie . Chyba ze , na murawie przewidziano cmentarz.

Kundzia
Kundzia
19 października 2020 14:18

A co dudę interesuje? Nic. Schował się w swojej norze i cicho siedzi. Ludzie niech chorują i umierają a on czarnka nominuje. A poparcie nadal ma wysokie. I to jest prezydent? Napewno nie mój.

Maciek123454321
Maciek123454321
19 października 2020 17:42
Reply to  Kundzia

A co to takiego – duda? To jakieś zwierzę? Futerkowe może?

Maciek123454321
Maciek123454321
19 października 2020 17:35

Jeżeli Pis pier………..li konstytucję, to ja pier……..lę PiS. Znów skurwysyny pozamykali baseny. Czarnek na moje wyczucie długo tym niby-ministrem nie pozostanie. Za duża presja będzie i hitlerowiec nie wytrzyma. Ja zaczynam się coraz częściej zastanawiać, czy cała to pisowska zgraja nie jedzie na jakichś prochach. Być może to, to kiedyś napisałem w formie żartu o obowiązkowym piciu z pisuaru, nie jest takie pozbawione podstaw? Przecież co który zabierze głos, to wali coś od czapy, nie na temat, bełkocze w kółko te same bzdety, chociaż dostrzegam, że jakby odpieprzyli się od platformersów, bo sami widzą, że zwalanie wszystkiego na PO po 5 latach okradania nas jest trochę nie na miejscu. Tylko, że teraz to już zupełnie nie wiedzą, co gadać i walą już takie nonsensy, że przestałem w ogóle oglądać TV. Kurwizji nie oglądam w ogóle, z TVN…. no cóż, co ma do powiedzenia opozycja i tak wiem, a oglądanie pisowskich ryjów sprawia mi wręcz fizyczną przykrość. Pozostaje zadać jedno pytanie – kiedy pójdziemy w ślad za Białorusinami?