Europarlament zmasakrował PiS. Jaki bronił się krzycząc o pomnikach Lenina

Europarlament zmasakrował PiS. Jaki bronił się krzycząc o pomnikach Lenina

Wczoraj członkowie Parlamentu Europejskiego debatowali nad stanem praworządności w Polsce, dyskusja stała się zarzewiem ostrego sporu pomiędzy demokratycznymi europosłami a wykonawcami woli Jarosława Kaczyńskiego.

 

Główna oś sporu przebiegała wokół problemu tzw. „stref wolnych od LGBT”. Europosłowie skrytykowali je jako homofobiczne i sprzeczne ze standardami UE. „Społeczność LGBT w Polsce doświadcza mowy nienawiści ze strony wysoko postawionych polityków w tym kraju i przemocy ze strony policji. To wielkie zagrożenie dla praw człowieka w całej Unii Europejskiej. Polacy należący do społeczności LGBT w Polsce czują się zlekceważeni. Nie zawiedźmy ich, droga komisjo, oni liczą na nasze wsparciezaapelował do KE socjalista Marc Angel.

Słowa lewicowego polityka zostały zresztą przyjęte z entuzjazmem przez komisarz Verę Jourovą, która obiecała, że KE wykorzysta „wszystkie instrumenty”, by zająć się problemem homofobii i dyskryminacji na terenie Rzeczpospolitej.

 

Rząd polski wykorzystał ostatnie miesiące, żeby napędzać nienawiść wobec m.in. osób LGBT. To jest tzw. taktyka ‘salami’, która zakłada stopniową dyskryminację osób LGBT, ale też ograniczanie praw kobiet” – dodała członkini Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów Evelyn Regner.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jeszcze ostrzej na temat sytuacji w Polsce wypowiedziała się jednak polityczka zielonych – Gwendoline Delbos-Corfield, która uznała, że w Europie wyhodowano „monstrum”. „Stworzyliśmy w Europie monstrum. Musi być wyciągnięta odpowiedzialność wobec polskiego rządu. Ten rząd mówi, że osoby LGBT to ideologia. Zagrożeni są obywatele, opozycja, wolność prasy” – powiedziała.

W obronie homofobii stanął m.in. eurodeputowany Patryk Jaki z ruchu „ziobrystów”. Prawicowiec porównywał europosłów do komunistów i pokrzykiwał o pomnikach Lenina na Zachodzie. Innymi argumentami Jakiego były krzyki „wstyd” i „hańba”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
***** ***MarekJanusz_SKundzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kundzia
Kundzia

Wstydem i hańbą było wybrać takiego pokurcza jakim jest jaki do Europarlamentu.Rozumiem że chcieliśmy się go pozbyć z Polski ale wystawiać się na pośmiewisko to już przegięcie pały.

Janusz_S
Janusz_S

Mam cichą nadzieję że Europa w końcu zaczęła uczyć się na błędach z przeszłości i nie będzie już drugiego Neville’a Chamberlain’a

Marek
Marek

Nijaki jest po prostu prawilnym trollem. Mówi dokładnie to co w internecie mówią trolle, dokładnie takim samym językiem, a nawet tymi samymi słowami. O jakiejś lewicy, lewakach, o tym, że nikt niczego nie rozumie tylko on i trolle są omnibusami we wszystkich dziedzinach, o obronie tradycyjnej rodziny, która polega na atakowaniu innych (obrona przez atak, czołowa doktryna strategii prawicowych), o pomnikach Lenina i inne pierdoły. Tylko debilni polscy wyborcy mogli wybrać trolla do europarlamentu.

***** ***
***** ***

Dyskusja wykazała jasno w jakim kierunku zmierza katobolszwicki pisuar i jak łamane są u nas prawa mniejsziści, o konstytucji i demokracji nie wspominając! Jedno mnie tylko niepokoi, że skończy się jak zawsze w UE – pokrzyczą, potępią i na tym się skończy! I na to liczą katobolszwicy z ich naczelnym pokurczem z Nowogrodzkiej!