Europarlamentarzyści twierdzą, że nie ma już sensu rozmawiać z rządem PiS

Zdarta płyta. Czarnek oskarża opozycję o „zdradę” i „donoszenie na Polskę”

Parlament Europejski przyjął dziś rezolucję wzywającą Polskę do przestrzegania praworządności! „Parlament Europejski potępia destabilizujący wpływ środków podejmowanych przez władze polskie (i nominacji dokonywanych przez nie od 2016 r.) na polski porządek prawny” – głosi dzisiejsza uchwała zatwierdzona 513 głosami „za” przy 148 „przeciw” (33 europosłów się wstrzymało). Jednak rezolucja poza wymiarem sprawiedliwości dotyczy też m.in. dyskryminacji ludzi LGBT (w tym poprzez „strefy wolne od ideologii LGBT”) czy też „restrykcyjnego zakazu zgromadzeń publicznych, który wprowadzono podczas pandemii COVID-19 bez ogłoszenia stanu klęski żywiołowej przewidzianego konstytucją Polski” – zapisano.

 

Przyjęcie rezolucji poprzedziła debata pomiędzy członkami Europarlamentu. Wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova mówiła m.in. o tym, że sytuacja w Polsce nie ulega poprawie. W podobnym stylu wypowiedział się Hiszpan Juan Lopez Aguilar, który zaapelował do rządu PiS o szybki powrót do „wartości UE”.

Europosłowie wezwali też Radę Unii Europejskiej do wywierania większej presji na Polskę – wielu z nich grzmiało, że nie ma już sensu rozmawiać z rządem PiS. Potępiono przy tym „strefy wolne od LGBT” i uprawianą przez prawicę homofobię. Oskarżenia te, zupełnie bezskutecznie, próbował odrzucać Patryk Jaki.

 

To jednak nie wszystko, bo europarlamentarzyści chcą też bardziej zdecydowanych działań jeśli chodzi o działalność tzw. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Niestety, raczej nic z tego nie wyniknie, najprawdopodobniej wiceszefowa KE – Ursula von der Leyen, ograniczy się tylko do wysłania pisma z prośbą o wyjaśnienia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W trakcie debaty w PE pojawiły się też pomysły, aby wszcząć postępowanie ws. dyskryminacji mniejszości seksualnych (LGBT) przez PiS-owską Radę Ministrów. Raczej nie zanosi się jednak na szybkie działania Europarlamentu w tej sprawie.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AgnieszkaMarekAntyKaczorPrzemoPredator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Ta Unia Europejska to taka sama niemota jak Liga Narodów przed wojną.
Była sobie, a drugiej wojnie światowej i tak nie zapobiegła.

smętek
smętek

Oni mówią, dyskutują, rezolucje przyjmują i na tych pozornych działaniach wszystko się skończy a Kaczafi śmieje się i bezczelnie tworzy Polskę o ustroju autorytarnym.

Predator
Predator

Unia w tym momencie traktuje Polskę i Węgry jak piąte koło u wozu, walka o wpływy i budżet są poza zasięgiem tych dwóch zapyźiałych krajów. Unia nie musi i nie chce nic robić bo niema takiej potrzeby. Jeżeli te dwa głupie kraje na własne życzenie doprowadziły do tego że już nikt z nami się nie liczy, to tylko debile jak w pisie walczyli by aby Polska wróciła na szczyt. Więcej pieniędzy i wpływów będzie dla pozostałych krajów a Polska kolejny raz dostanie po dupie bo Polaczkom zachciało się eksperymentów na zdrowym organizmie.

Przemo
Przemo

UE jedyne co potrafi to zniewolić ludzi debilnymi przepisami, jak w komunistycznej Rosji.
Cała ta struktura to wlaściwie komunistyczna unia europejska, a jak wiemy, komunizm jest ścigany jako zbrodniczy system, przeciwko ludzkości….

AntyKaczor
AntyKaczor

Komunę to mamy tuż za progiem. Władzę, która najchętniej, by znacjonalizowala wszystko ew podzieliłaby się majątkiem z czarnosukienkowymi, bo mamy sojusz ołtarza z tronem. A Sebki i Grażyny uważają, że ta władza jest dobra i daje. PiS daje. Widać jak na dłoni ile i komu. Ochłap dla durnej tłuszczy a frukty dla swoich.

Marek
Marek

Jesteś kolejnym prawilnym trollem debilem, czy może potrafisz podać przykłady tych przepisów komunistycznej Rosji obowiązujących w UE. Do tego podaj jeszcze cechy tej komunistycznej struktury UE.

Predator
Predator

Niema co dyskutować z pisiorstwem, ich nawet własny bóg nie jest w stanie przekonać, jedynie
kurdupel może tymi debilami sterować. Jak skończą się pieniądze i zobaczą jak wyglada nagi król to też nic nie zmieni. Ich hasło przewodnie brzmi:.To nie ważne że im jest źle, ważne że tobie też.

Agnieszka
Agnieszka

A co ty wiesz o Unii? W organizacjach miedzynarodowych to trzeba umiec sie poruszac, byc kims, szanowac siebie i innych, wtedy jest sie wzietym pod uwage. A pisowska zapuziala Polska przez kogo jest tam reprezentowana? No pytam, przez kogo?