Europejski sojusznik PiS pionkiem Kremla?  Wyciekły nagrania rozmów w Moskwie

Europejski sojusznik PiS pionkiem Kremla?  Wyciekły nagrania rozmów w Moskwie

W styczniu było głośno o tym, że Jarosław Kaczyński spotkał się z Matteo Salvinim, by przedyskutować przyszły kształt Unii Europejskiej. Salvini to lider Ligi Północnej, europejskiego partnera

PiS. Jak przypomina portal NaTemat, podczas spotkania z Mateuszem Morawieckim Salvini wyznał, że liczy na powstanie „osi włosko-polskiej”.

 

Co więcej, politycy PiS chwalą się, że utrącili kandydaturę Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej właśnie dzięki wsparciu Włochów. Teraz okazało się, że Liga Północna na swoją działalność dostała dofinansowanie z Kremla, sięgające prawdopodobnie dziesiątków milionów euro. Wyciekły nagrania w tej sprawie, z grudnia zeszłego roku.

Portal BuzzFeed ujawnił treść nagrań z tajnych rozmów w październiku 2018 roku w hotelu Metropol w Moskwie między Rosjanami a Włochami. W trakcie ich trwania omawiana była kwestia potencjalnego finansowania partii wicepremiera Salviniego. Oficjalnie ich tematem miała być umowa naftowa między Rosją i Włochami.

 

W negocjacjach miał brać udział Gianluca Savoini, prawa ręka Salviniego, w zastępstwie szefa partii, który był jednak wówczas obecny w Moskwie. Wg portalu BuzzFeed taśmy z Metropolu są pierwszym twardym dowodem tajnych prób Rosji na finansowanie europejskich ruchów nacjonalistycznych. – Chcemy zmienić Europę. Nowa Europa musi być blisko Rosji, jak kiedyś, ponieważ chcemy zachować naszą suwerenność. Salvini jest pierwszym, który chce zmienić Europę – mówił z kolei wspomniany doradca wicepremiera na bankiecie rządowym, wydanym na cześć prezydenta Rosji Władimira Putina w Rzymie w zeszłym tygodniu.

mpm

Źródło: natemat.pl, www.buzzfeednews.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarekAntyKaczorJabisNutkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Rafał

to na czyje zlecenie działa Kaczyński? i skąd ma finansowanie?

Waldemar
Waldemar

Pani Le Pen też na swój Froncik wzięła pożyczkę wprost z Kremla. Zdumiewające, co dzieje się w Europie Zachodniej. Kiedyś Moskwa finansowała jedynie partie komunistyczne, które nieraz trzęsły tymi krajami, ale nie dochodziły do głosu. Teraz ten instynkt samozachowawczy stępił się najwyraźniej i na fali skrajnego nacjonalizmu i szczucia na imigrantów taki agent Putina, którym jest w końcu Salvini, rządzi Włochami. No i co ciekawe, jest sojusznikiem Kaczyńskiego. Co na to PiS? Jak się zdaje, do rozwalania UE nie trzeba mu aż takich zachęt finansowych – oni to robią za darmo.

Nutka
Nutka

A jesteś pewien, że za darmo?

Waldemar
Waldemar

Myślę, ze tak. Tu zachodzi zwykła zbieznośc interesów plus banialuki o Trójmorzu czyli powtórka z sanacyjnych rojeń o byciu „mocarstwem”. Fatalnie się taki brak realizmu politycznego kończył zazwyczaj.

Maciek123454321
Maciek123454321

PiS = Pożyteczni Idioci Sowietów.

Nutka
Nutka

A w dodatku Pasożyty i Szkodniki,,,

Marek
Marek

Którzy wyznają następujące wartości Pychę i Szmal.
i których wartość określają tylko Posady i Stołki.

Jabis
Jabis

O … kaczyści! Kaczor … na smyczy Putlera?

AntyKaczor
AntyKaczor

Od wielu lat działalność PiSu jest na rękę Rosji. A to dziwne decyzje ekonomiczne. A to polityczne. A to dziwne powiązania personalne. Taki to jest ich patriotyzm. A jaka ma być Polska?