Europoseł PiS prowadzącym program w Polskim Radiu

Europoseł PiS Krasnodębski o pandemii koronawirusa: "No to cóż, nasze społeczeństwa się trochę odmłodzą”

PiS sieje spustoszenie w mediach publicznych. Efekt? PiS-olubne materiały „Wiadomości” i TVP Info – ze słynnymi już paskami na czele – wyparły jakiekolwiek bezstronne materiały, a Krzysztof Ziemiec, Danuta Holecka czy Łukasz Sitek dwoją się i troją, aby spełnić oczekiwania nowej władzy. Nic dziwnego. Odkąd pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego ważniejszy od konstytucyjnych zadań mediów stał się przekaz prorządowy, wszelka niesubordynacja czy sprzeciw ze strony pracowników kończą się wyrzuceniem na bruk.

Ale żeby aż tak łatać braki kadrowe? Takie przypuszczenie nasuwa dzisiejsza rozmowa z Julią Przyłębską, prezes Trybunału Konstytucyjnego. O co chodzi? Otóż – tym razem nowość zaserwowało nam Polskie Radio – rozmowę z sędzią Przyłębską przeprowadził… prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości!

Ten nietypowy przypadek zastąpienia dziennikarza czynnym politykiem nasuwa pytanie, czy Krasnodębski do swojej pensji będzie dorabiał regularnie? Niezależnie od odpowiedzi: fakt, że aktywny polityk (partii rządzącej) prowadzi program, to zupełna nowość, nawet jak na standardy „dobrej zmiany”. Kolejna granica w mediach publicznych została przekroczona.
(Źródło: natemat.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
WiśniaDonVasylNikabartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

Skoro to prawda to media narodowe nadają się tylko od zaorania…

Waldemar
Waldemar

To zupełna świeżynka na froncie ideologicznym PiS. Mam nadzieję, ze następną będzie wywiad ministra lub posła samego z sobą. TVP Info zresztą jest już o krok od tego.

Plus ujemny
Plus ujemny

To taki „profesor” kościelny – tytuł uzyskał w jezuickim Ignatianum.

DonVasyl
DonVasyl

Macierenko ma przecież swój program u tłustego rydza i co tydzień wzdycha do najświętszej panienki opisując rzeczywistości swoim mitomański stylu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jak to właściwie jest? Oglądalność KURwizji spada, czytelnictwo szmat w rodzaju „Gazety polskiej” czy „Sieci prawdy” (czy jak się ten szmatławiec teraz nazywa) jest tak niskie, że wymaga dofinansowania, Karaluch i Macior biją rekordy nieufności, Polacy w 80% są za członkostwem w Unii Europejskiej, ze strajkiem lekarzy – rezydentów solidaryzuje się coraz większa masa ludzi, dygnitarze okupacyjni uciekają przed dziennikarzami i chowają się za tabunami ochroniarzy ze strachu, sejm przypomina oblężoną twierdzę, każdego 10-tego na Krakowskim Przedmieściu buduje się coś w rodzaju Muru Berlińskiego w miniaturze, PISuary bez przerwy knują coś w tajemnicy przed społeczeństwem, a słupki poparcia rosną??????? Zaglądam… Czytaj więcej »

jacek
jacek

Wg. mnie odpowiedź brzmi: wektor obciachu.

Nika
Nika

Wp jest nasza, zajrzy Pan na Interie, o2, nie moge czytac tam komentarzy. Nie tylko nienawistne ale strasznie glupie. Sadaze poparcia dla Szydlo i Dudy to chyba odzwierciedlenie popularność, na zasadzie nie wazne czy zle czy dobrze, byle mowili. Jedno trzeba rządowi i PIS przyznac, sa bardzo aktywni. Docieraja ze swoim jestestwem tam gdzie nie dociera nawet wp.

jacek
jacek

A nie ma tam przypadkiem jakiegoś astrosurfingu?

DonVasyl
DonVasyl

Maciek duża cześć społeczeństwa wychwala pod niebiosa 500 plus, dzięki dobrej zmianie praktycznie nie ma bezrobocia a po pracy jest się za co napić. Oni nie interesują się życiem społecznym, chyba ze słuchają o ośmiorniczkach, przekrętach w ratuszu warszawskim i wznosząc kolejne toasty czuja triumf, że w końcu łapią zlodzieji…..

Wiśnia
Wiśnia

Musisz zmienić myślenie. Pincet plus dostałeś, wiek emerytalny masz niższy, rekompensatę za deputat węglowy w ilości 10000 PLN dostaniesz, płaszczak skutecznie broni cię przed terrorystami, proboszcz z ambony wychwala dobrą zmianę, Morawiecki ciągle trąbi o sukcesie gospodarczym, itd. itp. Masz pełną michę i dziwisz się że im słupki rosną?

bart
bart

Z rozbawieniem obserwowałem karierę Krasnodębskiego, który latami udawał niezależnego eksperta (było zresztą takich więcej), by wreszcie nie wytrzymać i eksplodować namiętną miłością do bezzębnego prezesa polskęzbawa.