Europosłowie PiS na wycieczce w Kaszmirze w towarzystwie działaczy ze skrajnie prawicowych partii

Czarnecki jechał zezłomowanym kabrioletem w zimie? „Różne są dziwactwa”, twierdzi Terlecki

„Nie chciałem uczestniczyć w wycieczce mającej poprawić wizerunek rządu Narendry Modiego ani udawać, że w Kaszmirze dzieje się dobrze. Jest jasne, że są tam naruszane zasady demokracji i świat powinien to zauważyć” – powiedział Chris Davies z brytyjskich Liberalnych Demokratów „Hindustan Times”. Zaproszenie dla niego wycofano, gdy poprosił o umożliwienie rozmów z mieszkańcami Kaszmiru bez asysty sił bezpieczeństwa.

 

Trzy miesiące temu rząd Indii odebrał Kaszmirowi autonomię, którą cieszył się on od 70 lat. Prewencyjnie aresztowano kilkaset osób, w tym opozycjonistów. Na kilka tygodni odcięto telewizję, internet i telefony. Do Kaszmiru nie są wpuszczani ani posłowie indyjscy, ani dziennikarze.

Ale ta sytuacja nie zaniepokoiła europosłów PiS. Skorzystali z zaproszenia i pojechali do Kaszmiru w delegacji, w której większość stanowili politycy populistycznej prawicy, m.in. skrajnie prawicowej niemieckiej AfD – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Z PiS-u do Kaszmiru pojechali: Ryszard Czarnecki, Joanna Kopcińska, Elżbieta Rafalska, Bogdan Rzońca, były wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Być może w delegacji był także Kosma Złotowski.

 

Organizator wycieczki – Women’s Economic and Social Think Tank – obiecał pełne pokrycie kosztów trzydniowej wizyty europarlamentarzystów. Na udostępnionych przez agencje zdjęciach można zobaczyć uczestników wycieczki relaksujących się na łódce płynącej po kaszmirskim jeziorze Dal, sławnym z kwiatów lotosu i łodzi mieszkalnych.


Była premier stanu Dżammu i Kaszmir Mehbooba Mufti na Twitterze napisała, że przyjazd europosłów jest „rozpaczliwą próbą przekonania społeczności międzynarodowej, że do Kaszmiru wróciła normalność”. Związki rządu z „europarlamentarzystami, którzy wydają się profaszystowscy, prawicowi i antyimigranccy” nazwała „gafą w polityce zagranicznej”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarylaZwinkaHerodAntypisPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przecież wycieczka za frajer im się należała. O co tyle rabanu? 😉

HerodAntypis
HerodAntypis

Pojechali tam się uczyć czy nauczać?

Zwinka
Zwinka

Chrystianizować.

Maryla
Maryla

Ludzie bez wyobraźni i wyczucia politycznego, którymi kieruje pazerność. Wstyd.