Ewa Matecka nową senator Platformy

Ewa Matecka nową senator Platformy

Zmiany, zmiany, zmiany. Senator Ewa Matecka, do tej pory bezpartyjna, przystąpiła do Platformy Obywatelskiej – poinformował w piątek PAP szef klubu senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki.

 

Jak informuje PAP Senator Ewa Matecka w piątek złożyła deklarację, która została dostarczona do Biura Krajowego PO.

Marcin Bosacki powiedział, że dla niego, jako przewodniczącego grupy senackiej KO tak jak dla całej partii to bardzo dobra wiadomość. Pani senator Ewa Matecka jest bowiem niezwykle aktywna w kwestiach zdrowia, kultury i  oświaty.

Teraz trwa pierwsza kadencja Ewy Mateckiej w Senacie, wcześniej była związana z samorządem, a w latach 2014-2019 pełniła urząd wiceprezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. W wyborach przed dwoma laty w swym okręgu pokonała senatora PiS.

 

Senator Ewa Matecka (z wykształcenia archeolog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) zasiada w trzech senackich komisjach: Kultury i Środków Przekazu, Komisji Zdrowia oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Internauci: „Bardzo się cieszę. Gratulacje”„Wielka szkoda.” „Pani Senator oceniła swoje szanse w przyszłych wyborach. Wierność wobec wyborców umoczyła.” „Brawo p.Senator….a może pani wie coś więcej niż inni i stąd ta decyzja” „Jak w PRL bezpartyjny fachowiec. W wyborach Matecką popierało PO więc jaka niezależna.”

OE

/Źródło: wiadomości.wp.pl/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Celia
Celia
20 lutego 2021 10:32

Bardzo dobra wiadomość