„Fakty, na które wskazuje Falenta są druzgocące” – opozycja żąda powołania komisji śledczej

"Wymiar sprawiedliwości zamiata pod dywan niewygodny dla PiS wątek Falenty"

„Zdajemy sobie sprawę, że PiSokratura jest tak politycznie uwikłana w działania PiS-u, że tej sprawy nie zbada. Zdajemy sobie sprawę, że CBA, na czele którego stoją ludzie PiS-u, tej sprawy nie zbada. Zdajemy sobie sprawę, że Jarosław Kaczyński zrobi wszystko, żeby tej prawdy nie ukazać. Dlatego też kierujemy wniosek do prokuratury w sprawie zamachu na funkcjonowanie legalnych organów konstytucyjnych państwa prawa, zamachu na konstytucyjne organy, do którego doszło w roku 2013. Ta sprawa powinna być wyjaśniona przez komisję śledczą i przez niezależną prokuraturę” – powiedział Krzysztof Brejza. Poseł PO pytał, jak to się stało, że „służby PiS-owskie pozwalają Falencie wyjechać z Polski, że ścigali go bodajże policjanci z komendy w Piasecznie i dopiero strona hiszpańska namierzyła i zatrzymała Falentę. Jak to się stało, że prokuratura wnioskowała o karę więzienia w zawieszeniu i dopiero sąd zastosował bezwzględny wymiar kary” – mówił Brejza.

„Mieliśmy w historii państw demokratycznych sytuację nielegalnego nagrywania oponentów politycznych, która doprowadziła do impeachmentu. To była afera Watergate – impeachmentu Nixona. W tej sytuacji powinno dojść do impeachmentu całej tej PiS-owskiej władzy, która, wysoce prawdopodobne, mogła stać za zorganizowaniem tego procederu. Fakty, na które wskazuje Falenta są druzgocące” – dodał Brejza.

Przypomnijmy – „Rzeczpospolita” ujawniła list Falenty do Dudy, w którym biznesmen skazany w aferze podsłuchowej pisze, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, to ujawni, kto za nim stał. Z kolei „Gazeta Wyborcza” podała, że Falenta dysponuje nagraniem z centrali PiS w Warszawie z 2014 r., na którym Jarosław Kaczyński komentuje podsłuchy polityków rządu PO-PSL, które dostarczył mu Falenta.

– „Domagamy się wyjaśnienia tej sprawy, domagamy się komisji śledczej w tej sprawie, uznając że zachodzi bardzo poważne podejrzenie, co do tego, że nielegalnymi metodami wpływano na sytuację polityczną w Polsce, że odbyła się gra podsłuchami, w której politycy ówczesnej opozycji byli zaangażowani. Informacje, które są w dyspozycji opinii publicznej i te, które każdy dzień przynosi, nakazują poważnie zastanowić się nad istotą zdarzeń z lat 2013-2014, nad udziałem czołowych i ważnych dziś polityków PiS, przedstawicieli służb, biznesmenów, a być może służb obcych państw, w sprawie afery podsłuchowej” – powiedział Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący PO dodał, że do wyjaśnienia jest rola Mateusza Morawieckiego, ponieważ jest jedną z nagranych osób. – „Panie premierze, proszę wyjaśnić opinii publicznej, jaki jest pana związek z tą sprawą, co pan wie na temat faktycznych zleceniodawców i w jakich okolicznościach i o jakich sprawach mówiąc został pan nagrany w różnych restauracjach. Nie może być tak, że takie poważne podejrzenia dotyczą szefa polskiego rządu” – stwierdził Siemoniak.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
darooShaqJabisZwinkaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

I tutaj faktycznie należałoby powołać komisję śledczą ponieważ obecne organy państwa nie są w stanie bezstronnie osądzić Falenty, chyba że zamierzają zamieść sprawę tak jak zamieciono sprawę taśm dotyczących Kuchcińskiego.

Zwinka
Zwinka

Tylko JAK ją powołać, skoro art. 2 punkt. 1 Ustawy o Komisji śledczej mówi:”Komisję powołuje oraz wybiera i odwołuje jej skład osobowy Sejm bezwzględną większością głosów”
Koniec, kropka. .

Jabis
Jabis

Cha … cha …cha – a w USA: – > „Zwiększenie liczebności wojsk USA w Polsce – to zielone światło dla jej rządu do kolejnych nadużyć”– w tak niepochlebnym tonie wypowiada się „Foreign Policy”. Chodzi o wizytę Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i jego wspólne plany z Donaldem Trumpem, które przewidują wysłanie większego kontyngentu wojsk USA nad Wisłę. Zdaniem prestiżowego amerykańskiego dwumiesięcznika byłoby to nagradzanie „pełzającej dyktatury” PiS, która nie różni się niczym od tej w Rosji. <

Shaq
Shaq

Dobijające, PiS realzuje scenariusz Puitna i właściwie się z tym nie kryje

daroo
daroo

NO TO „POZAMIATANE”