Faktycznie możemy liczyć na ten wiek emerytalny, jakim kupił nas PiS?

Faktycznie możemy liczyć na ten wiek emerytalny, jakim kupił nas PiS?

Wszyscy pamiętamy, co się działo gdy PO podniosło nam wiek emerytalny.

Pracować dłużej? Co za atak na naszą wolność!! Ależ naród się wtedy wzburzył.

Kiedy więc PiS obiecało, że przywróci poprzedni wiek, iluż z wdzięczności zagłosowało na tę partię, a teraz czeka ich spora niespodzianka.

Do obozu władzy dotarło, że zachowanie tego wieku emerytalnego jak dzisiaj, to fatalne dla polskiej gospodarki, m. in. dlatego, że nie będzie miał kto pracować.

Hm… i co tu zrobić, by wyborcom, przyszłym emerytom nie podpaść?

Odpowiedź znajdziemy w Krajowym Planie Odbudowy, gdzie nie ma oczywiście słowa o podniesieniu wieku emerytalnego, ale jest za to postulat „efektywnego wydłużenia” pracy zawodowej, co de facto oznacza to samo, choć ładniej brzmi.

Chodzi o to, by, mówiąc najkrócej, wprowadzić taki system szkoleń i zachęcić do dłuższej pracy, aby nie opłacało się iść na emeryturę zgodnie z wiekiem, czyli od 60 lat kobietom i 65 lat mężczyznom.

Jak to zrobić, co zaproponować przyszłym emerytom, jeśli, jak zapisano w KPO, „brakuje odpowiednich narzędzi motywacyjnych dla osób zbliżających się do wieku emerytalnego – nie są oni zainteresowani podejmowaniem działań na rzecz dostosowania swoich kwalifikacji do zmieniających się wymogów”?

Jednym z takich wabików ma być obniżenie podatku dochodowego od zarobku w wieku emerytalnym, tyle tylko, że rząd nie chwali się, iż zysk z takiej pracy miałby być przekazywany nie na konto emeryta, ale na jego Indywidualne Konto Emerytalne – do wykorzystania w przyszłości.

Jakie będą kolejne formy, by zachęcić Polaków do wydłużenia lat pracy, nie wiadomo, ale rząd na pewno coś wymyśli. Coś, co będzie stanowiło propozycję nie do odrzucenia.

I oczywiście, obywatele nawet nie zauważą, że są robieni na szaro, a wiek emerytalny faktycznie pójdzie w górę.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
30 kwietnia 2021 14:47

Ignorancja spoleczenstwa polskiego to najwieksza kleska tego narodu.

Predator
Predator
30 kwietnia 2021 15:13

Bardzo dobrze, uwierzyło się piździelcom, no to teraz do roboty za miskę ryżu i do siedemdziesięciu a może do 75 lat, na chwałę jarka.

Dron
Dron
30 kwietnia 2021 15:25

Najgorzej jak się do rządzenia dorwą matoły-łapówkarze.

Marek
Marek
1 maja 2021 12:15

W PiS jest jednak jakieś rozdwojenie jaźni. Nie dalej niż ze dwa tygodnie temu Dudą z Dudą bredzili o emeryturach stażowych po 35latach dla kobiet i 40dla mężczyzn, czyli o kolejnym obniżeniu wieku emerytalnego (!!!!!!!). Na temat naszego systemu emerytalnego można napisać jedno: „wiem że nic nie wiem”. Nic stałego ciągłe zmiany, sposobu liczenia,…….., raz OFE cacy raz bee, teraz IKE, IKZE, i prawdopodobny drenaż kieszeni przyszłych emerytów przy przekształceniu. Widać wyraźnie że obniżenie wieku to było w wykonaniu PiS zwykle ordynarne wyborcze oszustwo, z którego nie wiedzą jak się rakiem wycofać. A wycofać się muszą, bo demografi oszukać się nie da, a dzietność poleciała na łeb. I żadnego światełka w tym demograficznym tunelu niestety nie widać. Po zapłaciła wyborczą klęska za brak konsultacji i podniesienie wieku przejścia na emeryturę i to samo powinno spotkać PiS