Falenta skazany w aferze podsłuchowej grozi, że jeśli Duda go nie ułaskawi, ujawni, kto za nim stał

Falenta izolowany wbrew prawu przez władze więzienne?

Marek Falenta – skazany za zlecenie w restauracjach podsłuchów polityków PO – napisał kolejny wniosek o ułaskawienie do Andrzeja Dudy. Upublicznienie taśm z tymi nagraniami zaszkodziło PO w wyborach w 2015 r. „Rzeczpospolita” dotarła do listu, który Falenta napisał do prezydenta.

List został napisany w Walencji, gdzie Falenta czekał na ekstradycję do Polski. – „W hiszpańskim więzieniu „gnije” człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły” – napisał Falenta.

W liście wymienia 12 osób – prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdę, oficerów biura i dziennikarzy piszących o aferze. Informuje, że wielu nagrań z podsłuchanych rozmów nie ujawniono, m.in. Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą.

Według „Rzeczpospolitej”, Falenta chciałby, żeby nadano mu status świadka koronnego, choć sam wątpi, czy go dostanie: – „Oczywiście Zbigniew Ziobro mi tego statusu nie przyzna. Musiałby być katem własnej formacji. Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?” – napisał Falenta. Jeśli więc nie zostanie ułaskawiony przez Dudę, ujawni „zleceniodawców i wszystkie szczegóły” afery podsłuchowej.

bt

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MareksmętekMarekPolka gorszego sortuerwinek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Jeśli zdąży …

Maciek123454321
Maciek123454321

Facetowi chyba życie niemiłe. Przecież plan był taki, że odsiedzi swoje, dostanie kilka milionów pod stołem i wyjedzie do ciepłych krajów. Czemu tak nagle zmienił zdanie?

smętek
smętek

Pewnie zbyt długo czekał na te miliony i postanowił zostać rozgrywającym. Naiwniak.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Czekał i czekał, aż się okazało, że wskazana formacja wyznaje zasadę nie płacenia za wykonane usługi. Vide przypadek pana Birgfellnera. Teraz my czekamy na ciąg dalszy, dym i smród. Aczkolwiek nie mam wielkich nadziei.

Grzegorz
Grzegorz

Z niecierpliwością czekam na ujawnienie wszystkieg.

Maciek123454321
Maciek123454321

Hihi, czekaj tatka latka.

Falenta i po falencie
Falenta i po falencie

Murzyn zrobił swoje murzyn musi odejść

daroo
daroo

Pierdu ,pierdu i po sprawie. Teraz to sobie może Falenta pograć w picipolo na kamykach

erwinek
erwinek

A czy szantaż w Polsce jest karany czy ukrywanie nagrań jest przestępstwem

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Czekamy.

Marek
Marek

I po chlopie,dobra zmiana chlopa wykonczy.

smętek
smętek

No to zapowiada się ciekawe przedstawienie.

Marek
Marek

Właśnie wysłuchałem komentarza Ziobry do tego wydarzenia. kompletnie mnie ono nie przekonuje ponieważ nie kłuci się z logiką Falenty. Komentarz jest taki, że Falenta miał możliwość ujawnienia tego w czasie procesu gdy Ziobro był prokuratorem. Pytanie nasuwa się samo: Po co miałby ujawniać skoro co innego mu obiecano i pewne przesłanki można odbierać jako utrzymanie M.F. w przekonaniu, że zostanie to spełnione (dot. informacji, że prokuratura wnioskowała o mały wymiar kary i to w zawieszeniu, a dostał bezwzględny wyrok)..
Słowem coś może być na rzeczy.