Fascynujący wyścig wyborczy. Duda traci, Trzaskowski zyskuje.

Wczorajszy sondaż pokazuje, że wybory może jednak wygrać Duda!

Wirtualna Polska opublikowała sondaż prezydencki, który dla niej przeprowadził IBRiS. Wynika z niego jednoznacznie, że walka o prezydencki fotel będzie się toczyła do samego końca i w ostatecznej rozgrywce będzie się liczył każdy, pojedynczy głos.

 

„Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, to reelekcję zapewniłby sobie Andrzej Duda. Jednak różnica między urzędującym prezydentem a Rafałem Trzaskowskim nigdy nie była tak mała” – relacjonuje wp.pl.

Oto walczący o reelekcję urzędnik zebrałby 48,8 % głosów osób biorących udział w ankiecie a walczący o tytuł pierwszej osoby w państwie mógłby liczyć na 48,0% spośród wspomnianego grona głosujących. „W porównaniu z poprzednim badaniem dla WP na temat wyniku II tury, urzędujący prezydent stracił 1 punkt procentowy, a Rafał Trzaskowski zyskał 1,6 punktu procentowego”.

 

Jeśli zaś chodzi o sondaż dotyczący I tury  głosowania prezydenckiego to Andrzej Duda w dalszym ciągu ma największe szanse (40,7 % głosów) – jednak w przypadku tego kandydata obserwujemy tendencję spadkową. Goniący go Rafał Trzaskowski systematycznie zbliża się wynikowa od swego konkurenta i  w tej chwili może liczyć na 28,0% głosów.

Badanie potwierdziło, że spada również odsetek osób, które do tej pory nie mogły się zdecydować na kogo zagłosują. „Wszystkie ręce  na pokład” staje się hasłem obowiązującym tych wszystkich, którzy w sposób bezpośredni chcą decydować o losie swego kraju.

/as/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
15 czerwca 2020 14:07

LGBT – Latem Górą Będzie Trzaskowski!

smętek
smętek
15 czerwca 2020 17:29

Tak! Za jego mądre oczy, mądre wypowiedzi i uśmiech, który nastraja człowieka optymizmem.

Bart
Bart
17 czerwca 2020 08:34

Wygląda na to, że pisizm po mału dobiega końca. Uff.