Faszyzujący zespół na koncercie z okazji rocznicy bitwy warszawskiej! Luxtorpeda i Maleo Reggae Rockers rezygnują z udziału

Będzie dochodzenie w sprawie neofaszystowskiego koncertu na Dolnym Śląsku

Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie Piotr Bernatowicz zaserwował nam jubileuszowy koncert z okazji 100. rocznicy polsko-rosyjskiej bitwy o Warszawę. Zaproszono na niego m.in. Contra Mundum, rapera Kękę, Luxtoperedę, Aptekę, Maleo Reaggae Rockers oraz Wujka Samo Zło (WSZ).

 

Gwiazdą wieczoru, dość niespodziewanie, ogłoszono skład Hungarica – węgierską kapelę oskarżaną dość często o skrajny nacjonalizm i faszyzm. Kontrowersyjna Hungarica związana była przez lata z ultraprawicowym Jobbikiem, który wzywał do odbudowy tzw. Wielkich Węgier i rewizji granic.

Muzycy kapeli przygrywali także dla bojówkarzy faszystowskiej Gwardii Węgierskiej. Organizacja ta została zdelegalizowana w 2009 r. ze względu na nazistowskie konotacje. Jeden z wokalistów zespołu występuje też zresztą w Romantikus Eroszak – rockowym zespole o niemal jawnie narodowo-socjalistycznych zainteresowaniach.

 

Romantikus Eroszak dwukrotnie występowała na polskim festiwalu Orle Gniazdo. Impreza znana była z udziału w niej narodowców, nazistów i kiboli.

Hungarica od lat promowana jest w Polsce przez nacjonalistów z organizacji NOP. Koncerty Węgrów wielokrotnie odwoływane były ze względu na protesty środowisk lewicowych, demokratycznych i niegodzących się na faszyzm.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nic więc dziwnego, że Luxtorpeda i Maleo Reaggae Rockers zdecydowały się wycofać z koncertu z udziałem piewców skrajnego nacjonalizmu.

Nie zostaliśmy poinformowani przez organizatorów o udziale tego zespołu w koncercie” – poinformowały we wspólnym oświadczeniu wspomniane zespoły. „Nasze zespoły nie zaakceptowały żadnych materiałów promujących koncert, a do dnia dzisiejszego żaden z naszych zespołów nie ma podpisanej umowy. Jest nam przykro, że taka sytuacja ma miejsce przy okazji świętowania tak ważnej rocznicy”.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BartMaciek123454321HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Dotychczas mówiono że Bitwa Warszawska uratowała Europę przed sowieckim komunizmem. Teraz wychodzi na to, że utorowała drogę faszyzmowi. Znikają powody do dumy.

Maciek123454321
Maciek123454321

„Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie, co by tu jeszcze?………….”

Bart
Bart

Zawłaszczanie historii to specjalność neofaszystów z PiS i MN. Nie wiem, jak durnym trzeba być, żeby nie umieć przewidzieć tej prostej zależności: jeśli, o czym tak marzą pisowscy i orbanowcy, w całej Europie władzę objęliby podobni do nich neofaszyści, wkrótce wybuchłaby wojna.