Fetowanie „prawomyślnego” aktora. Andrzej Duda złożył oficjalne życzenia urodzinowe Jerzemu Zelnikowi.

Fetowanie „prawomyślnego” aktora. Andrzej Duda złożył oficjalne życzenia urodzinowe Jerzemu Zelnikowi.

Aktor Jerzy Zelnik obchodzi dzisiaj urodziny. Z tej okazji życzenia złożył mu sam prezydent Andrzej Duda. Pojawiły się na oficjalnej stronie prezydenta RP: „Z okazji 75. rocznicy urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia niesłabnących sił ducha i ciała, nowych, znaczących dokonań na polu twórczości oraz działalności społecznej, wielu chwil pogody, radości i pokrzepienia w gronie Pańskich najbliższych oraz wszelkiej pomyślności osobistej”. Przypomnijmy: Zelnik otwarcie popiera partię rządzącą i jest zwolennikiem teorii o zamachu smoleńskim.

[patronite_wpis_1]

Życzeniom głowy państwa towarzyszyła wysoce pochlebna ocena zawodowych osiągnięć aktora: „Począwszy od nakręconego 55 lat temu słynnego Faraona w reżyserii Jerzego Kawalerowicza – arcydzieła, które, nominowane do Oscara, należy dziś do kanonu kina światowego – poprzez popularne role teatralne, filmowe i telewizyjne, aż po Pańskie najnowsze przedstawienia autorskie i wybitne interpretacje ‚książek mówionych’, niezmiennie daje Pan świadectwo szacunku dla sztuki i dla widzów”.

Jak się okazuje, był to jedynie wstępny do podkreślenia roli, zdaniem władzy najważniejszej – w „Smoleńsku”! – „Ze swej strony pragnę przekazać Panu osobiste, z głębi serca płynące podziękowanie za Pańską rolę w ‚Smoleńsku’ w reżyserii śp. Antoniego Krauzego i za wyrażone w ten sposób poparcie dla tego ważnego projektu filmowego – szczególnie w obliczu przeszkód, jakie napotkała jego realizacja. To jeden z licznych przykładów stanowczości, z jaką broni Pan właściwie pojętej swobody twórczej, rzeczywistego pluralizmu opinii w naszym kraju oraz tak podstawowej wartości, jaką jest prawo człowieka do poszukiwania prawdy o sobie, o drogich mu osobach, o otaczającej go rzeczywistości” – napisał prezydent Andrzej Duda.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na deklaracji uznania za „prawomyślną rolę” bynajmniej się nie skończyło – prezydent podkreślił również „słuszne” poglądy wiekowego aktora. „Nie unikając tematów trudnych, także dla Pana osobiście, stosując równe miary ocen tak wobec siebie, jak i wobec innych, zajmuje Pan jednoznacznie krytyczne stanowisko wobec prób trywializacji sztuki filmowej i teatralnej na użytek doraźnej walki politycznej lub w celu propagowania nihilistycznej ideologii kontrkultury. Z wielkim szacunkiem i uznaniem myślę również o odwadze, konsekwencji i suwerenności opinii, które cechują Pańską aktywność jako obywatela Rzeczypospolitej”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Trudno orzec, co miałoby kryć się za „nihilistyczną ideologią kontrkultury” czy tez „trywializacją na użytek doraźnej walki politycznej”, jak widać jednak, lubiący dzielić i szufladkować prezydent Duda akurat Zelnikowi daje pełne prawo do „aktywności jako obywatela”. Takie czasy.

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RafaponChermesWladiJantarArnold Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arnold
Arnold

Miś kolabor dożył sędziwego wieku i doczekał się życzeń od kolegi komedianta.

Jantar
Jantar

„Nihilistyczna ideologia kontrkultury”? No to mamy już 4-ą ideologię. Poprzednie to ideologia gender, ideologia LGBT, ideologia singli. Jaka będzie następna? Wyraźnie już widać, że PiS wprowadza państwo wyznaniowe. I to nie tylnymi drzwiami, a na chama frontem. Czytałam właśnie wczoraj, że biskup łomżyński błogosławił jakąś mieszkankę tamtych rejonów, która po owdowieniu „poświęciła się pracy na rzecz katechizacji, Kościoła i swojej plebanii”. I pewnie jeszcze cały majątek zapisała Kościołowi w testamencie. A wypowiedź Kaczyńskiego w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”? Przypomnę: „Irlandia, która nie tak dawno była krajem bardzo katolickim, że przy nim Polska wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością, dzisiaj jest… Czytaj więcej »

Wladi
Wladi

…przy nim Polska wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością,dzisiaj jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT”…
I wyobraź sobie kartoflany kurduplu, że Irlandczykom jest lepiej, jak przed laty, za czasów pasożytniego, obłudnego, pełnego nierobów i pasibrzuchów Kościoła Katolickiego…

Chermes
Chermes

A czy byli pracownicy SB nie zapomnieli o koledze kapowniczku? Mam nadzieję, że też jakąś ładną laurkę Zelnikowi podesłali. W końcu wspólpracował z nimi przez długie lata gdy „bronił właściwie pojętej swobody twórczej, rzeczywistego pluralizmu opinii w naszym kraju oraz tak podstawowej wartości, jaką jest prawo człowieka do poszukiwania prawdy o sobie, o drogich mu osobach i o otaczającej go rzeczywistości” – jak to napisał prezydent Andrzej Duda. 🙂

Rafapon
Rafapon

A ten Zielnik to ten co to chodził po lesie i udawał że myśli? >;-)