Fiasko obietnic Kaczyńskiego. Rząd zamraża płace w budżetówce

Fiasko obietnic Kaczyńskiego. Rząd zamraża płace w budżetówce

We wrześniu 2019 r. Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Lublinie zapowiadał podwyżki w budżetówce do 3 tys. zł., a w 2023 roku – nawet do 4 000. Krytykę takich planów nazwał paniką, która „nie ma żadnego związku z faktami” – jak podaje Onet.pl. Niestety, kryzys spowodowany pandemią pokrzyżował te plany. Nowa propozycja Ministerstwa Finansów to 2716 zł najniższej pensji w 2021 r. Mimo koronawirusa rząd zakłada w projekcie nowego budżetu wzrost PKB o 4 -5 %. Będzie to jednak najniższy zakładany wzrost gospodarczy. Inflacja ma wynieść 1,8 procent. Projekt budżetu powinniśmy poznać w końcu sierpnia.

Rząd nadal podtrzymuje obietnicę trzynastej, a może też 14. emerytury. Waloryzacja rent i emerytur wynieść ma 4,25 % – podaje money.pl. To oznacza, że im większą pobiera ktoś emeryturę, tym więcej dostanie. A że jest spora liczba osób pobierających najniższą emeryturę, czyli ok. 1100 zł, oznacza to, że najbiedniejsi dostaną 42 złote waloryzacji. Warto też pamiętać, że z powodu obniżenia wieku emerytalnego, nastąpił gwałtowny wzrost świadczeń i to właśnie tych najniższych.

Rządząca partia zamiera wygospodarować pieniądze na te podwyżki m.in. z podatku od zawartości cukru w napojach oraz z opłat za przekształcenie OFE w IKE – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Opłata przekształceniowa w wysokości 15 % może przynieść ok. 20 mld złotych. Tyle, że z powodu pandemii likwidację OFE już przesunięto na przyszły rok.

Emerytom pozostaje zatem zaprawiona goryczą wiara w to, że Polacy będą pili więcej słodkich napojów.

/ep/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
erwinekRafał PElżbietaHerodAntypisJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Ale ja wiem kto za to ponosi winę……..D.Tusk i 8 lat rządów PO-PSL!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Obiecanki-macanki, a głupiemu staje – jak mawiały moje koleżanki w szkole.
A następne wybory dopiero za 3 lata z kawałkiem.

HerodAntypis
HerodAntypis

Całe frajerstwo, które połknęło pisowski haczyk wyborczy informuję, że następne wybory za trzy lata i będą to trzy lata chude. Wybraliście prezydenta pisowskich marzeń i staliście się niepotrzebni. Nikt was nie będzie kokietować. Czas bata posmakować!

Elżbieta
Elżbieta

Najbiedniejszym zamrazaja. Niech tylko nie ruszają nauczycieli i ich Wrześni owych podwyżek. To byłby cios za ciosem. Najpierw zdalne fatalne a teraz bieda

Rafał P
Rafał P

Obiecanki cacanki, a głupiemu staje. Ktoś jeszcze się na to nabiera?

erwinek
erwinek

OCZYWIŚCIE a świadczą o tym ostatnie wybory