Filiks: „Tych plakatów nie zakleją. Ich macki nie sięgają aż tak wysoko”

Filiks: "Tych plakatów nie zakleją. Ich macki nie sięgają aż tak wysoko”

Magdalena Filiks, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 41 (Szczecin), powiesiła swoje plakaty wyborcze… nad siedzibą PiS w stolicy zachodniopomorskiego. Materiały wyborcze zostały zamieszczone na balkonie prywatnego mieszkania, które mieści się w tym samym budynku, co siedziba narodowo-katolickiego ugrupowania.

 

Skąd wziął się taki pomysł? „To był wynik mojego poważnego rozdrażnienia w tej kampanii. Jeżdżę ze swoimi materiałami wyborczymi, wieszam plakaty i bardzo często następnego dnia są przyklejone na nich plakaty kandydatów PiS. To też efekt frustracji z powodu dużej liczby zniszczonych materiałów wyborczych. Zależało mi na tym, żeby znalazły się dokładnie nad ich biurem. U góry jest prywatne mieszkanie z tarasem i wiszą one tam za zgodą właściciel” – przyznała M. Filiks w rozmowie z dziennikarzami NaTemat.pl. Liberalna polityczka o sprawie niszczenia plakatów i banerów wyborczych napisała również na swoim Facebooku – „Zrywają materiały wyborcze. Zaklejają codziennie moje plakaty swoimi. Tych plakatów nie zakleją. Ich macki nie sięgają aż tak wysoko”.

Jak się okazuje, działania Magdaleny Filiks mocno rozdrażniły przedstawicieli szczecińskiej prawicy. W sprawie interweniowało biuro PiS i Radio Szczecin, które jest niezwykle podatne na wpływy „dobrej zmiany” i – z reguły – propaguje treści przychylne względem rządzących. „Dzwonili do mnie z Radia Szczecin, że plakaty wiszą nielegalnie, bo nie mam zgody wspólnoty. PiS interweniowało u zarządcy, który mówił, że znajdzie sposób, by się tego pozbyć. Nie wiem czy znalazł, bo jeszcze dzisiaj to wisi. Jeśli się uprą, to zdejmą, ale ja powieszę je wtedy z drugiej strony. Wbiję banery w doniczki, które stoją na balkonie i nie będą mogli tam wejść” – przyznała kandydatka.

 

Magdalena Filiks zapowiada, że nie zamierza rezygnować i plakaty dalej będą wisiały nad siedzibą ugrupowania Kaczyńskiego. „Bardzo mnie rozbawiło to, jak PiS interweniuje w tej sprawie i mówi, że ja łamię prawo. To jest ostatnia partia, która powinna wypowiadać się na temat praworządności. Ludzie widzą, jak PiS prowadzi kampanię – zniszczone materiały, pozaklejane słupy. PiS ma poczucie bezkarności, więc moja akcja była odebrana pozytywnie. Tak jak nie mieli poczucia odpowiedzialności przez cztery lata rządów, tak samo postępują teraz. Kłamią, wykorzystując media publiczne” – zadeklarowała polityczka i aktywistka opozycji.

Magdalena Filiks jest jedną z liderek Komitetu Obrony Demokracji. Aktywistka miała już wcześniej problemy z przedstawicielami prawicy i jej sympatykami; na początku kampanii doszło do ostrego sporu kandydatki z księdzem proboszczem z jednej parafii w zachodniopomorskich Pyrzycach. Duchowny krytykował przedstawicielkę Koalicji Obywatelskiej i próbował ją powiązać z… „mafią vatowską”. Spór rozpoczął się po tym, gdy Filiks rozwiesiła swoje banery na płocie znajdującym się przed pyrzycką świątynią (wcześniej znajdowały się już tam materiały prawicowych kandydatów).

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Maciek123454321princeofwalesstyropianpinkiIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Brawo! Wkur…. PiS-owców bezcenne 🙂

Na moim balkonie też wisi baner kandydatki KO. Mój blok jest częścią wspólnoty. Daję głowę, że też musiały być pisowskie skargi do zarządcy, ale zarządca nie interweniował – nie było żadnego maila z prośbą o zdjęcie banera, że to nielegalne, czy coś w tym rodzaju. Przy okazji poprzednich wyborów i referendów były różnego rodzaju banery i plakaty u innych sąsiadów – w tym roku tylko u mnie, bo większość mieszkań w budynku jest wynajmowanych i pewnie lokatorzy się pozmieniali.

styropian
styropian

Duże brawa! Z literatury znamy zalecenia: gwałt niech się gwałtem odciska……

Irena
Irena

BRAWO , BRAWO i tak trzymać !!!

pinki
pinki

Życzę tej Pani powodzenia. Mam nadzieję iż zdobędzie mandat. PIS traktuje cały kraj jak swój prywatny folwark.

princeofwales
princeofwales

pisi nie znoszą sprzeciwu, a gdy ktoś ich ośmieszy potrafią się tylko mścić. Bo to mali, mściwi ludzie są…

Maciek123454321
Maciek123454321

Żałuję, że nie mieszkam w Szczecinie. Brawo, pani Magdaleno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!