Filozofia brudnej ścierki – Donald Tusk ujawnia receptę Kaczyńskiego na rządzenie Polską

Nauka w służbie PiS

 „Dla mnie partia jest narzędziem do robienia porządków w Polsce, a brudną ścierką też można sporo brudu wytrzeć” – cytuje w swoim dzienniku „filozofię polityczną” Jarosława Kaczyńskiego – były polski premier Donald Tusk. Książka zatytułowana „Szczerze” obejmuje lata 2014- 2019, które autor spędził w Brukseli, stojąc na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Znajdzie się na półkach księgarskich 12 grudnia.

 

Fragmenty dziennika zaczęła już publikować „Gazeta Wyborcza”.

Szczególnie wartym polecenia jest ten z wtorku 18 lipca 2017 roku. Autor skupił wtedy uwagę na osobie prokuratora stanu wojennego Stanisława Piotrowicza, człowieka z bogatą PZRPRowską przeszłością:
„Patrzę na posła Piotrowicza, jak wysługuje się swojemu protektorowi w misji niszczenia ładu prawnego i konstytucji. Kaczyński zawsze miał słabość do ludzi, którzy z racji uległego charakteru albo grzechów przeszłości gotowi byli mu służyć bez żadnych hamulców. Dziś jego nowy ulubieniec krzyczy z mównicy sejmowej „Precz z komuną!” pod adresem posłów opozycji, z których wielu siedziało w więzieniach, gdy on robił karierę w prokuraturze i PZPR.

 

Kiedy dawno temu zapytałem Kaczyńskiego, wówczas prezesa Porozumienia Centrum, czy nie widzi, jak marni otaczają go ludzie, odpowiedział z uśmiechem: „Dla mnie partia jest narzędziem do robienia porządków w Polsce, a brudną ścierką też można sporo brudu wytrzeć”.


Jak wiemy pan prokurator do dziś ma się świetnie i może śmiać się Polakom w twarz. Mimo, że nawet jego własny elektorat pokazał mu czerwoną kartkę podczas ostatnich wyborów, jednak znalazło się dla niego miejsce w Trybunale Konstytucyjnym. Tam też od czasu do czasu brudna ścierka jest przydatna.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZwinkaJarosław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław
Jarosław

Myślę, że „brudna ścierka Kaczyńskiego” to dość adekwatna metafora dla Pawłowicz-Piotrowicz.

Zwinka
Zwinka

Brudną ścierką brud można jedynie bardziej rozmazać. Ale skąd mógł o tym wiedzieć Naczelny Niechluj III RP ? Zdjęcie jego słynnych butów z czasów, kiedy nie miał makijażystki i zapinacza spodni, można jeszcze znaleźć.