Firmował zakaz aborcji. Teraz może zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Firmował zakaz aborcji. Teraz może zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich

„Gazeta Wyborcza” podaje, że poseł Bartłomiej Wróblewski ma zostać wskazany przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich. Parlamentarzysta miałby zastąpić na tym stanowisku Adama Bodnara.

Jest to dość ciekawe, bo Wróblewski jest obecnie zawieszony w klubie PiS za to, że zagłosował przeciwko „piątce dla zwierząt” prezesa Jarosława Kaczyńskiego…

 

Poseł słynie zresztą ze skrajnie konserwatywnych i narodowo-katolickich sympatii. Wróblewski stał na czele posłów, którzy w ub.r. zaskarżyli w TK obecne przepisy, pozwalające na przeprowadzenie legalnej aborcji eugenicznej.

Przewodził też pracami podkomisji promującej obywatelską ustawę „Stop Pedofilii”. Zakłada ona karę więzienia za publicznej prowadzenie edukacji seksualnej.

Wyboru RPO dokonuje Sejm, kandydat musi być też zaakceptowany przez Senat. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że Wróblewskiego w wyższej izbie parlamentu poprzeć mogą senatorzy Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej. Przywódca ugrupowania, Władysław Kosiniak-Kamysz, zaprzeczył tym pogłoskom:

Dementuję wszelkie pogłoski o poparciu dla kandydatury posła Wróblewskiego. Nie ma i nie będzie mojej rekomendacji dla polityka partii rządzącej zarówno w Sejmie jak i Senacie” – napisał na Twitterze lider partii ludowej.

 

Czy jednak kandydatura Wróblewskiego na pewno zostanie odrzucona przez PSL? Senator Jan Filip Libicki (PSL-KP), w rozmowie z „Wyborczą”, przyznał, że nie wyklucza możliwości oddania głosu na kandydata wystawionego przez prawicę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na pewno jest wiele poglądów, które mnie z panem Wróblewskim łączą. Znamy się, za wiele rzeczy go cenię. Jak będzie kandydatem, który wyjdzie z Sejmu, to się z nim spotkam. Poradzę się też Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza” – wyznał senator.

Wszystko zależy więc od jedności opozycji…

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
26 października 2020 18:37

No to pięknie! W czwartek wyrok TK i wprowadzony zakaz aborcji i mimo protestów autor wniosku kilka dni później otrzyma nagrodę w postaci stanowiska RPO. Czy ktokolwiek z was, drodzy forumowicze, myśli, że ten człowiek będzie bronił obywateli, których najchętniej widziałby w więzieniach, albo jako niewolników? Nie mam wątpliwości, że nie kiwnie palcem w naszej obronie, za to będzie gorąco bronił księży i skrajnych narodowców. A tu jeszcze PSL mówi, że „nie wyklucza poparcia”. Brawo PSL, jesteście już jedną nogą w koalicji z Kaczyńskim. Co do Kukiza i jego ludzi to nie mam złudzeń, że poprze tą kreaturę.

W tej sytuacji spodziewam się od środy jeszcze większych protestów kobiet na ulicach i jasne jest już, dlaczego właśnie od środy na ulicach polskich miast ma być obecne wojsko. W internecie chodzi plotka, że cały ten „lockdown” ma potrwać aż do końca czerwca przyszłego roku, czyli czeka nas 8 miesięcy z wojskiem na ulicach bez stanu wyjątkowego, w czasie których Kaczyński będzie mógł zrobić absolutnie wszystko, co tylko przyjdzie mu do tego chorego mózgu.

Takiej sytuacji nie mieliśmy od stanu wojennego. To jest ta „największa demokracja na świecie” pod rządami PiS i Kaczyńskiego.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
26 października 2020 19:37
Reply to  Jantar

Co do tego lockdownu to jestem sceptyczny, nie wprowadzą tego bo gospodarka tego drugi raz nie wytrzyma a nawet jeśli wprowadzą to będzie trwać góra dwa miesiące.

Jeśli chodzi o tą całą sytuację – PIS i Konfederacja są skończeni, swoim debilizmem doprowadzą do tego że następne wybory wygra skrajna lewica i oprócz pewnej liberalizacji światopoglądowej wprowadzi jeszcze więcej socjalizmu co ostatecznie rozwali Polską gospodarkę.

Ci ludzie doprowadzili do tego ze znienawidziłem konserwatyzm tak samo jak socjalizm i komunizm, mówię poważnie. Cały czas mam nadzieję że kiedyś w Polsce dojdzie do władzy partia liberalna gospodarczo i racjonalna światopoglądowo ale w obecnej sytuacji w Polsce i po tym co się stało będą tylko skręty skrajnie w prawo i skrajnie w lewo …

Stary Wuj
Stary Wuj
26 października 2020 20:19

Zrobi z RPO to samo co Przyłębska z TK. A może by tak Trynkiewicz został Rzecznikiem Praw Dziecka? Kolejny raz jadą drągiem po kratach. by rozwścieczyć uwięzioną bestię. Pożałują!

Shaq
Shaq
27 października 2020 07:50

Skoro rzecznikiem praw dziecka mógł zostać taki dziwoląg jak Pawlak, to wszysko jest możliwe. RPO to po prostu kolejna instytucja, która – tak jak wcześniej TK, zostanie zniknięta poprzez postawienie na jej czele bałwana, którego jedynym zadaniem będzie wykonywanie poleceń z góry. Jesli PSL go poprze – biada im.