Francuscy lekarze domagają się Trybunału Stanu dla polityków za przeprowadzenie wyborów

Francuscy lekarze domagają się Trybunału Stanu dla polityków za przeprowadzenie wyborów

Wybory powinny się odbyć 10 maja” – powiedział w sobotę w RMF FM Jarosław Kaczyński. Dla wygranej Andrzeja Dudy lider PiS gotów jest zignorować poważne ostrzeżenia epidemiologów, iż wybory mogą zagrozić zdrowiu obywateli. Prezes lekceważy też zdanie ekspertów, którzy wskazują, że wybory 10 maja będą w tej sytuacji po prostu niedemokratyczne.

 

Jak ostatecznie będzie przekonamy się już niebawem. Poważnym ostrzeżeniem dla lidera Prawa i Sprawiedliwości winno być pozwanie francuskich polityków ze szczytów władzy: premiera Eduord’a Philippe’a i byłą minister zdrowia Agnes Buzyn za przeprowadzenie wyborów regionalnych oraz nieprzygotowanie kraju do epidemii.

Pod dokumentem podpisało się 600 francuskich lekarzy. Domagają się, aby politycy za swoje czyny odpowiadali przed Trybunałem Stanu.

 

Francuskim politykom grozi teraz nawet kara dwóch lat więzienia albo 30 tys. euro grzywny. Lekarze powołują się na artykuł 223 kodeksu karnego. Przeczytać w nim można, że „przestępstwem jest dobrowolne powstrzymanie się od podjęcia lub polecenia wykonania działań, które miały na celu zwalczanie katastrofy mogącej stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa”.

Jak wiemy mimo oczywistego zagrożenia francuskie władze przeprowadziły elekcję, która okazała się porażką – frekwencja była rekordowo niska – do urn udało się zaledwie 45 proc. uprawnionych. Zaledwie dzień po nich wzrosła fala zakażeń – do 5,5 tys. zakażeń.

Dopiero wtedy władze zareagowały. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w orędziu „walkę z koronawirusem” i zabronił rodakom wychodzenia z domów. Druga tura została odwołana.

Jakby tego wszystkiego było mało politycy mieli narazić bezpieczeństwo obywateli przez zbagatelizowanie sytuacji związanej z COVID-19. Gdy epidemia zaczęła szaleć we Francji, Paryż postanowił sprzedać maseczki ochronne do Londynu – czytamy w Wirtualnej Polsce.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooandrzejsmętekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Patrzcie pisiory, i uczcie się. Ale pisiory niczego się uczą i nie nauczą, w związku z tym Duda wybory ma przesrane. A Kaczyński to już w ogóle ma przesrane. Ten bydlak do końca życie nie pokaże się bez obstawy na ulicy, tak się załatwił. Tylko, czy go będzie stać na obstawę? Jak myślicie? Wszak prezes skromnym człowiekiem jest………….

smętek
smętek

Hi, hi, hi zaśmiał się pan hrabia z cicha po francusku czytając ostatnie zdanie Pana wpisu.

andrzej
andrzej

Kaczora nie wsadzą dla ptactwa pierdla nie ma.

daroo
daroo

Oj tm oj tam wolierę mu we wronkach zbudują 🙂