Francuzi nie chcą już współpracować z podtarnowskim Tuchowem z powodu uchwały o „strefie wolnej od LGBT”

Sikorski do kurator oświaty Nowak: „Społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary”

Radni francuskiego miasta Saint-Jean-de-Braye jednogłośnie zdecydowali o zerwaniu współpracy z Tuchowem. Nie chcą partnerstwa z miastem, w którym podjęto uchwałę, w myśl której podtarnowska miejscowość ma być „strefą wolną od LGBT”. Inicjatywę uchwałodawczą w tej sprawie podjęli radni PiS, a została ona przegłosowana w Tuchowie w maju ubiegłego roku.

 

„Mimo że wiedzieliśmy, że partia rządząca szerzy homofobię, byliśmy zszokowani, gdy dowiedzieliśmy się, że Tuchów głosował za przyjęciem rezolucji, podobnie jak wiele gmin w południowo-wschodniej Polsce” – powiedziała portalowi France Info Colette Martin-Chabbert.

Partnerstwo obu miast trwało 25 lat. – „Samorząd tuchowski traci partnera, z którym prowadziliśmy wzorową współpracę. Finansowo nie tracimy nic, ale jest to cios wizerunkowy, bo kończymy współpracę w bardzo złych okolicznościach. Nieoficjalnie wyjaśnialiśmy osobom z Saint-Jean-de-Braye, że jest to stanowisko partyjne narzucone z góry, z którym się nie identyfikujemy. Powiedzieliśmy, że każdy mieszkaniec ich gminy będzie u nas mile widziany. Nie przekonało te jednak samorządowców z Francji” – powiedziała Onetowi burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

 

A tak do sprawy odniosła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak: – „Francuzi z Saint-Jean-de-Braye nie chcą współpracy z Tuchowem. Dla Francji na skraju rewolucji z jej neobarbarzyńską, genderową cywilizacją to wielka strata. Dla Tuchowa szansa na nowe rozwojowe partnerstwo z krajami Trójmorza”.

Internauci komentowali wpis Nowak: – „Szkoda, że Pani jest kolejną osobą z obozu PiS, która w majestacie urzędu państwowego obraża inne Narody. Przynosi Pani wstyd Polakom, którzy zawsze byli otwarci na inne kultury. Pani ograniczony horyzont szkodzi Polsce. I tyle”; – „Czy dobrze pamiętam, że Pani jest kuratorem oświaty? Pani zawodowo zajmuje się czuwaniem nad rozwojem dzieci i młodzieży? Przecież ten wpis to objaw nienawiści, zacofania i ksenofobii. Proszę to skasować i przeprosić”; – „W Chorwacji, Czechach, Estonii, na Węgrzech są związki partnerskie, w Austrii od ponad roku małżeństwa jednopłciowe. Zaraz z Trójmorza bez dżenderu i elgiebete zostanie Białoruś, Rosja, Kazachstan, Afganistan i Iran ;). Tak, to dobry kierunek dla kołtunów, rasistów i homofobów”.

bt

Źródło: tysol.pl, onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ObserwatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Na temat tej bździągwy powiedziano już chyba wszystko. Kolejna kandydatka do zastosowania INFAMII OBYWATELSKIEJ. Natomiast z Francuzami solidaryzuję się w 100%. Z homofobami nie chcę mieć nic wspólnego. Gdyby mi ktoś wyjechał z czymś takim, naprawdę nie ręczę za siebie.

Obserwator
Obserwator

I taki kołtun pełni funkcję Kuratora Oświaty- wstyd dla całego środowiska nauczycielskiego, które utożsamia się z na razie jeszcze rządzącą partią.