Frasyniuk: „Mateusz Morawiecki potrafi powiedzieć każdą bzdurę”

Frasyniuk: „Mateusz Morawiecki potrafi powiedzieć każdą bzdurę”

– „O tym, że Mateusz Morawiecki potrafi powiedzieć każdą bzdurę, już wiemy. Jest kombatantem, który „chodził do gimnazjum”, zaraz po tym, jak go służby PRL wywiozły do lasu. W rodzinie Morawieckich działa dość prosta zasada, iż za nie swoje pieniądze budujemy swoją wersję historii. Pięć lat temu Igor Janke wydał książkę „Twierdza. Solidarność Walcząca – Podziemna Armia”, której inicjatorem pewnie i płatnikiem był Mateusz Morawiecki, a raczej podległy mu bank. I tak, za pieniądze frankowiczów rodzina Morawieckich postawiła sobie pomnik. Wszystkie te opowieści o bohaterskich czynach i walecznych planach działaczy „Solidarności Walczącej” są po prostu konfabulacją” – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Władysław Frasyniuk. Tak skomentował wyliczane przez Morawieckiego zasługi dla Polski, a które zacytowała dziennikarka „GW”. Premier miał więc od 11. roku życia drukować „Biuletyn Dolnośląski” w Wilczynie, a potem walczyć o wolność w stanie wojennym.

Działacz pierwszej „Solidarności” ostro odniósł się do słów Morawieckiego z wywiadu dla „Gazety Prawnej”, w którym premier mówił: „Wielu ludziom, w tym i mnie, oczy otwierały się coraz szerzej, kiedy patrzyliśmy, jak pod płaszczykiem haseł wolnego rynku następuje uwłaszczenie postkomunistów i osób dokooptowanych do systemu III RP”. – „Beneficjentem komunistycznej nomenklatury jest też z pewnością Mateusz Morawiecki, który swoją karierę w bankowości zaczął od banku kontrolowanego właśnie przez dawnych działaczy PZPR. To w stronę tych tzw. czerwonych aparatczyków powinien premier Morawiecki kierować szczere podziękowania, no i Kościoła, o czym dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach. Można zapytać, czy komuś jeszcze premier powinien być wdzięczny” – stwierdził Frasyniuk.

Jego zdaniem, Morawiecki i jego żona, aby uniknąć podejrzeń o spekulowanie, powinni natychmiast ujawnić swoje majątki. Chodzi oczywiście o zakup działek we Wrocławiu, o czym pisaliśmy m.in. w artykule Premier Morawiecki to nie koleś z sąsiedztwa. „Lepiej disco polo słuchać niż Mateuszowi ufać”!

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LehooZbigniew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbigniew
Zbigniew

Jestem ciekaw za czyje pieniadze Frasyniuk zakupil swoje ciezarowki?

Lehoo
Lehoo

Jest „licentia poetica”, może być „licentia rhetorica”.