Frasyniuk przyłącza się do apelu Wałęsy w obronie niezależności sądów

„31 sierpnia to dobry dzień, żeby powiedzieć tym wszystkim, którzy przebywali, pocałujcie nas w d***”

– „3 lipca niezależne sądy w Polsce przestaną istnieć. PiS oraz PAD zdepczą Konstytucję RP. Wspieramy KE w walce o Polskę. Art. 7 musi wejść w życie! Wspierajmy apele organizacji NGO, prawników oraz artystów. Opozycja nie może ulec szantażowi! Nie ma wolności bez państwa prawa” – napisał Władysław Frasyniuk na Twiitterze.

Były opozycjonista z czasów PRL przyłącza się w ten sposób także do apelu Lecha Wałęsy. Były prezydent w wydanym przez siebie oświadczeniu napisał m.in.: – „Tak jak w 1980 roku nie mogło być wolności bez solidarności, tak dziś nie może być wolności, bez praworządności!”. Więcej na ten temat w naszym artykule „Pisowską ustawą o SN powinien się zająć Trybunał Sprawiedliwości UE”.

W nadchodzącą środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się kolejna już debata na temat praworządności w Polsce. Program przyszłotygodniowej sesji został zmieniony m.in. w związku z takimi apelami.

W debacie weźmie udział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który uważa, że zmiany w reformie sądownictwa wprowadzane w Polsce są niewystarczające i nadal istnieje zagrożenie dla praworządności. Mówi się, że szef Komisji Jean-Claude Juncker chciałby zakończyć już spór z Warszawą i zamknąć procedurę związaną z artykułem 7 unijnego traktatu. W Parlamencie Europejskim można usłyszeć, że wprowadzenie do programu debaty punktu dotyczącego Polski ma być poparciem dla wiceszefa Komisji, a Juncker ma zostać skrytykowany przez większość europosłów.

bt

Źródło: Twitter, polskieradio.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Jak teraz tę sprawę odpuszczą, to … żegnaj UE.
Za chwilę wszystkie populistyczne rządy rozwalą tę instytucję,