Frasyniuk, Zdrojewski i Pinior bronią Gulbinowicza. „Domagamy się dowodów”

Frasyniuk, Zdrojewski i Pinior bronią Gulbinowicza. „Domagamy się dowodów”

Grupa ponad 50 byłych działaczy opozycji demokratycznej w Polsce Ludowej podpisała się pod listem w obronie zmarłego niedawno kard. Henryka Gulbinowicza. Kapłan oskarżany jest o molestowanie, chronienie pedofilów oraz współpracę z SB.

Byli opozycjoniści zaadresowali swój list do najwyższych oficjeli Kościoła w Polsce. Żądają w nim, aby przedstawiono dowody na winy kardynała i próbują go wybielić.

Skrytykowali oni zarzut o kolaborację z SB wysunięty względem Gulbinowicza. Ich zdaniem takie oskarżenie jest wyłącznie „kłamliwym nonsensem”.

Sygnatariusze dokumentu nie dają też wiary w zapewnienia o tym, że kardynał mógł dopuścić się molestowania seksualnego młodych chłopców.

W przypadku kwestii o charakterze obyczajowym w przestrzeni publicznej, poza jednostkowym świadectwem o wątpliwej wiarygodności, brak jest jakichkolwiek konkretów. Domagamy się zatem przedstawienia dowodów, opartych o jednoznaczne fakty a nie domniemania czy pomówienia” – napisali.

Rzekomym „pomówieniem” jest zapewne świadectwo Karola Chuma, który oskarżył Gulbinowicza o molestowanie na łamach głośnej rozmowy w „Gazecie Wyborczej”.

Pod listem z poparciem dla Gulbinowicza podpisały się takie tuzy dawnej opozycji jak: Bogdan Zdrojewski, Władysław Frasyniuk, Józef Pinior i Krzysztof Turkowski.

Czy tak niecodzienny ruch ze strony legend podziemia jest dobrym krokiem?

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jurek
jurek
25 listopada 2020 08:41

Ależ to smutne. Nawet oni, nasi bohaterowie, tego nie potrafią.
Swoją drogą, co się stało z uratowanymi 80 milionami przekazanymi w depozyt. Dziwne, że ta głośna sprawa, i jej rozliczenie, nawet nie jest wspominane w tym kontekście.

Jedynie dziaderstwo by to usprawiedliwiało. Ich dziaderstwo (!?). Widać naprawdę pora na zmianę.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 listopada 2020 09:23

Równie dobrze mogą upominać się o dobre imię Balbiny, dowody mogły wyparować. Mam nadzieję, że zidiocenie tych pięćdziesięciu opozycjonistów jest chwilowe. A na dowody jest już za późno, nawet gdyby ten zbok jeszcze żył, to oni są na to stanowczo za starzy, aby zajął się nimi jakiś pedofil.

Andrzej
Andrzej
25 listopada 2020 12:59

Skoro do publicznej wiadomości podaje się wyrok to również jego uzasadnienie powinno być upublicznione.
Wiem, że dużo łatwiej można wyrobić sobie zdanie na każdy temat i zająć określone stanowisko na podstawie informacji prasowych, ale może czasem warto zadać sobie trochę trudu i dotrzeć do informacji z pierwszej ręki. Poczekajmy.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
25 listopada 2020 13:49
Reply to  Andrzej

Każdy kto interesował się postępowaniem Watykanu w podobnych sprawach wie, że gdyby dowody winy Gulbinowicza nie były porażające, nie byłoby takiej kary.

Andrzej
Andrzej
25 listopada 2020 17:16

Zapewne masz rację, ale to „gdyby” ……..

Jacek Doliński
Jacek Doliński
25 listopada 2020 13:51

SB-cja w PRL skrzętnie zbierała informacje o romansach homo- i heteroseksualnych księży. Ale, choć KK był wtedy ostro zwalczany, afery księży nigdy nie były ujawniane. Dlaczego? Bo taki ksiądz nie miał wyjścia, musiał się zgodzić na współpracę.
Homoseksualne ekscesy Gulbinowicza gdy był ordynariuszem w Białymstoku były tajemnicą Poliszynela.

jurek
jurek
25 listopada 2020 18:58

I wlaśnie w tym kontekście dzieje 80 milionów stają się intrygujące. Nieistnienie tego wątku tym bardziej.

Predator
Predator
25 listopada 2020 16:24

Jestem zdruzgotany tą informacją, ci co walczyli o wolność chcą dowodów bo nie wierzą że ten zboczeniec był pedofilem. Zamiast wesprzeć strajk kobiet ( bo nic nie słychać żeby byli zainteresowani tym co się teraz dzieje ), poddają w wątpliwość zeznania molestowanych seksualnie przez tego zboka. Niedługo zaczną popierać tą pisowską grupę bandycką i zaczną bronić tego zboka kaczyńskiego. Widzę że w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.

Robert
Robert
26 listopada 2020 09:54

Władek ,Józek nie wstyd Wam ,uznawałem was za ludzi ,a okazaliście sie normalnymi festami ze Sztumu

Patryk
Patryk
28 listopada 2020 14:13

Do wiezienia tego bezboznego pedofila.