Fundacja Sakiewicza nie dostanie pieniędzy z UE. Kasę damy mu „sami”.

Pracownicy Telewizji Republika grożą strajkiem

Ściślej mówiąc to budżet państwa i to z nawiązką sypnie grosz by sfinansować portal poświęcony ochronie środowiska. Unia Europejska przed paroma miesiącami odmówiła kasy Tomaszowi Sakiewiczowi i jego Fundacji Niezależne Media, ale jak dowiadujemy się z Oko.press nie ma się o co martwic, bo zamiast 6 mln zł, o jakie Sakiewicz zabiegał w UE, „damy” mu sami 7,2 mln zł. Konkretnie pieniądze będą pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fundacja Niezależne Media przedstawiła projekt budowy portalu informacyjnego o Puszczy Białowieskiej. W założeniu ma on stać w opozycji wobec „lewicowych ekologów”. Docelowo, przy wsparciu klubów „Gazety Polskiej” i Rodziny Radia Maryja, w planach ma być stworzenie organizacji ekologicznej.

Dobrze pamiętamy, że w ostatnich latach NFOŚiGW jest głównym źródłem finansów dla mediów związanych z obozem dobrej zmiany. Jak ustalił poseł PO Krzysztof Brejza, z fundacji do redakcji prawicowych mediów płynie rzeka pieniędzy na reklamę.

Co ciekawe Fundacja Niezależne Media nie ma żadnego doświadczenia w działalności ekologicznej – podaje portal Oko.press. Do tej pory zajmowała się pomocą prawną dla prawicowych dziennikarzy. Nie wiadomo, kogo tym razem zgłosiła jako ekspertów wspierających realizację projektu. Poprzednio oprócz córki ministra Szyszki byli to ks. Tomasz Duszkiewicz – przyjaciel ministra, myśliwy i duszpasterz leśników oraz Mateusz Liziniewicz – leśnik pracujący w Szwecji, brat piszącego o środowisku dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie”.

/j/

Źródło: Oko.press

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JADWIGAWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Zapewne „Sieć” poprosi kilka melonów na portal poświęcony reformie edukacyjnej, a „Do Rzeczy” na wielki projekt związany z regulacją rzek. Tych pieniędzy nie ma dla służby zdrowia, niepełnosprawnych, nauczycieli, oddziałów geriatrii, których w starzejącym się społeczeństwie jest tragicznie mało. Są na takie, pardon, duperszwance, w stylu niesławnej PFN. Pod rządami PiS dawne hasło Mackie Majchera: „Nie rabujcie banków, zakładajcie je!”, zamieniłbym na: „Zakładajcie fundacje, zgłaszajcie projekty!”.

JADWIGA
JADWIGA

PISOWSKA BANDA ZA NASZE PIENIĄDZE WON Z KRAJU