Funkcjonariusz SOP dorabiał na boku, kradnąc samochody

Funkcjonariusz SOP dorabiał na boku, kradnąc samochody

Kamilowi L., 26-letniemu funkcjonariuszowi Służby Ochrony Państwa, odpowiadającemu za bezpieczeństwo prezydenta, grozi 10 lat więzienia za kradzież samochodów.

 

Funkcjonariusz SOP został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej. W jego samochodzie znaleziono „m.in. liczne tablice rejestracyjne, a także inny sprzęt, który służy do kradzieży samochodów.”

Zebrane przez policję dowody jasno wskazywały na to, że Kamil L. razem ze swoim wspólnikiem Sebastianem K. są odpowiedzialni za kradzież trzech samochodów: Toyoty Auris kosztującej 60 tysięcy złotych, Toyoty Avensis o wartości 50 tysięcy i Toyoty Yaris wycenionej na 36 tysięcy złotych. Do tej pory nie udało się ustalić danych pasera, na zlecenie którego mogli działać oskarżeni.

 

Kamil L. służył w zarządzie VI SOP, tzw. prezydenckim i był w służbie stałej, do której przenosi się funkcjonariuszy z doświadczeniem lub tych, którzy się „nadzwyczajnie wykażą.”

Warto wspomnieć, że Kamil L., to kolejny funkcjonariusz SOP z zarzutami. „Jesienią ubiegłego roku dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” ujawnili, że policjanci zatrzymali funkcjonariusza tej służby Łukasza Ł. na gorącym uczynku podczas zażywania kokainy.” Obaj panowie czekają na rozprawy sądowe i obaj zostali wydaleni ze służby.

wb

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
EdiTomekOjomManieksmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Zrozumcie człowieka. On działał w interesie Państwa. Przecież SOP rozbija tyle samochodów, że niebawem nie będzie czym prezydenta wozić, więc funkcjonariusz chciał po prostu zapewnić pojazdy dla Dudusia (czy jak mu tam?). 🙂

Aleksander
Aleksander

Jaka szkoda,że nie ukradł Polsce prezydenta.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zrobili z biedaka kartofla, a z siebie idiotów. No bo jak to? Najpierw wykopali, teraz posadzą? Powinno być na odwrót. Co na to minister Ardanowski? Swoją drogą, niezłą przykrywkę sobie znalazł.

Dorota
Dorota

Nowe pisowskie elity. Pomyśleć, że zaledwie 6 lat temu było w Polsce całkowiecie normalnie.

Tomek
Tomek

Nie, nie było normalnie było podobnie jak teraz, zrozumcie KAŻDA władza czy poprzednia, czy następna będzie robić to samo, dopóki nie poczują nad sobą PRĘGIEŻĄ!!!

Edi
Edi

Normalnie kradli na potęgę razem z tusiem dudusiem to były elity złodziei raczej

smętek
smętek

Należy okazać wyrozumiałość. Młody, zdolny i tylko jakieś wynagrodzenie miesięczne bez oficjalnych i nieoficjalnych apanaży jakie przyznali sobie jego rówieśnicy sprawujący ważne urzędy. Zaradny osobnik zatroszczył się o swój byt materialny.

Maniek
Maniek

plus że targetowali toyoty wiedzą chłopaki co trwałe i niezawodne

Ojom
Ojom

Zobaczył chłopak co robią ci których pilnuje i pomyślał, że też będzie kradł tylko na mniejszą skalę.