Funkcjonariusze CBA przeszukali auto i pokój hotelowy Jakuba Banasia – syna szefa NIK

Co to będzie, co to będzie - zastanawia się pewnie minister Szumowski

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło spektakularną akcję wymierzoną w rodzinę Banasia.

Agenci nie tylko zabrali telefon i laptop Jakuba Banasia, ale również przeszukali należące do niego auto i hotelowy pokój. Podobne czynności podjęto w mieszkaniach Mariana Banasia w Krakowie i Warszawie oraz w lokum należącym do córki szefa NIK.

 

Obrońca Mariana Banasia – jak podaje Onet – twierdzi, że mieszkania chronione są państwowym immunitetem i działania funkcjonariuszy CBA są nielegalne.

Marian Banaś został szefem NIK w sierpniu 2019 r. Już we wrześniu TVN wyemitował materiał, w którym oskarżono go zaniżenie swoich dochodów w oświadczeniach majątkowych i powiązania z krakowskim gangiem alfonsów. Stręczyciele mieli prowadzić hotel na godziny w kamienicy należącej do szefa NIK.

 

W grudniu ub.r. śledztwo ws. nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Banasia zostało wszczęte przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku, co przyczyniło się do niemal całkowitej kompromitacji urzędnika. Nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości odwrócili się od szefa NIK i zaczęli głośno domagać się jego dymisji.

Marian Banaś przyznał nawet, że rozważał rezygnację, ale nie mógł tego zrobić ze względu na… poczucie odpowiedzialności. Wkrótce potem szef NIK wytoczył ciężkie działa przeciwko PiS i opublikował raport ws. rządowego programu „Praca dla więźniów”. Kontrolerzy Banasia wykazali m.in. „liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych”.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rafał PObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Marian, powtórzę jeszcze raz, teraz twoja kolej, przyjrzyj się uważnie róznym inwestycjom pisiorków i nie ma bata żebyś czegoś nie wywęszył- smród wali na kilometry, powodzenia!

Rafał P
Rafał P

Fajnie, PiS się sypie. Teraz kolej na Banasia, żeby wyciągnął hak na kogoś z wierchuszki pisowskiej.