Funkcjonariuszka PiS szczerze o klapie 500 plus. Liczba urodzin nie wzrosła i nie wzrośnie

Skąd pochodzą pieniądze na 500+? Wielu Polaków uważa, że to pieniądze PiS lub podatek „od bogatych”.

Po raz pierwszy PiSowska funkcjonariuszka tak „bez ogródek” wyraziła się o niepowodzeniu propagandowego programu 500 plus.

 

Wbrew oczekiwaniom – jak oficjalnie przyznała wiceszefowa resortu pracy Barbara Socha „urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną”. Stwierdziła to na antenie radia „Wnet”. „Powiem więcej, one spadną. Ponieważ coraz mniej kobiet może te dzieci rodzić” – stwierdziła.

Dodała, że żaden program nie sprawi, że dziesięć kobiet urodzi setkę dzieci. „To jest kwestia, do jakiego momentu doszliśmy w strukturze demograficznej Polski” – wyjaśniła Socha.

 

W praktyce wyraźnie widać, że Polacy korzystają z transferów socjalnych, pobierają świadczenia społeczne na dzieci, ale nie przynosi to oczekiwanego efektu. Mało tego, PiSowska teoria pozostaje w głębokiej sprzeczności z tym co jeszcze całkiem niedawno mówiła była premier Szydło.

Mówiąc o skutkach programu w 2018 roku, była minister przechwalała się, że transfery socjalne „…zaczęły przynosić pierwsze efekty demograficzne”.

Tymczasem media zwracają uwagę, że Program 500+ zwiększa inflację. Wzrost cen żywności powoduje, że za 500 zł Polacy kupią dzisiaj mniej niż w 2016 roku.

Nie wiadomo jak długo jeszcze, ale jak na razie największy i najbardziej kosztowny program socjalny w historii RP przynosi ciągle korzyści polityczne rządowi. Jest stałym elementem propagandy sukcesu.

Brutalną prawdę mówią natomiast dane Głównego Urzędu Statystycznego. Pod koniec 2019 roku deficyt demograficzny, czyli luka pomiędzy liczbą urodzeń a liczbą zgonów w Polsce, był największy od czasów drugiej wojny światowej.

/jp/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WłodzimierzJacek DolińskiWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

O Jezu, to zasiłki na dzieci nie spełniają swojej roli i nie zachęciły ludzi do posiadania większej ilości dzieci?! Szok i niedowierzanie!
Mam nadzieję że dzięki temu PIS i inni wyleczą się z socjalizmu.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

«Ogólnopolski Program Zakupu Głosów i Poparcia dla PiS, dla kamuflażu przedstawiony jako program zwiększenia dzietności polskich rodzin „500+”»
Ja od 2016 r. tak pisałem w komentarzach o tym programie, a po ogłoszeniu że od 2017 r. program nie zwiększa dzietności i po zeszłorocznej kampanii wyborczej PiS-u chyba nikt obdarzony minimum inteligencji nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości.
Ale takie szczere wyznanie pani minister musi czemuś służyć. Nie zdziwiłbym się, gdyby PiS postanowiło odstąpić od tego programu albo poważnie go ograniczyć. Oczywiście dopiero po wyborach prezydenckich. I po ich wygraniu przez Adriana.

Włodzimierz
Włodzimierz

Przecież od samego początku 500+ miało za zadanie przekupić wyborców, żeby głosowali na PIS. Jeżeli ktoś myślał, że celem było zwiększenie liczby urodzeń to był naiwny, Poza tym te pieniędze pochodzą z naszych podatków – przecież podatki to jest właściwie jedyne źródło przychodów państwa.