Gądecki: „Cieszę się ogromnie”. Episkopat zadowolony z zakazu aborcji

Gądecki kontra Netflix. Platforma oskarżona o promocję LGBT i rozwiązłości

Z werdyktu TK ws. zakazu tzw. aborcji eugenicznej nie cieszą się tylko prawicowcy. Głos w tej sprawie dał już arcybiskup Stanisław Gądecki, uznając, że sędziowie zachowali się należycie i stanęli w obronie „życia”.

 

Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego, uznającą aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją Rzeczypospolitej” – napisał w specjalnym oświadczeniu przedstawiciel Konferencji Episkopatu Polski.

Tą decyzją stwierdzono, że koncepcja ‘życia niewartego życia’ stoi w jaskrawej sprzeczności z zasadą demokratycznego państwa prawnego. Życie każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo”.

 

Stosunek do najsłabszych jest – jak nauczał św. Jan Paweł II – miarą demokracji i dobroci społeczeństwa. Każdy człowiek prawego sumienia zdaje sobie sprawę z tego, jak niebywałym barbarzyństwem jest odmawianie prawa do życia komukolwiek, zwłaszcza z powodu jego chorób. Ciesząc się ogromnie z tej epokowej zmiany prawa, pamiętajmy teraz o tym, aby dzieci – do których bezpośrednio odnosi się dzisiejsza decyzja Trybunału Konstytucyjnego – oraz ich rodziny otoczyć szczególną życzliwością i rzeczywistą troską ze strony państwa, społeczeństwa i Kościoła” – podsumował w dalszym fragmencie pisma rzymskokatolicki arcybiskup.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jak widać, piekło kobiet nie robi wrażenia na etatowych funkcjonariuszach Kościoła. Środowiska feministyczne i ci, którym na sercu leży dobro kobiet, zapowiedzieli już protesty w obronie prawa kobiet do przeprowadzania zabiegu aborcji.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
23 października 2020 11:51

Jeden z wykładowców na mojej uczelni miał takie powiedzenie że: Na temat ciąży , rodzenia dzieci i ich wychowania najwięcej do powiedzenia mają bezżenni starcy” . Do słów p.profesora dodał bym jeszcze stare panny. I czy nie miał, pan profesor racji? No miał! Nie wiem tylko z czego biskup się tak cieszy? Najpewniej z tego że pewnie trzeba będzie wybudować parę więzień aby było gdzie, kobiety ich mężów i lekarzy, wsadzać. Normalne jak więzienie to i etat dla kapelana być musi. A może biskup cieszy się tak bardzo bo czeka nas za chwilę fala emigracji młodych i wykształconych, co nie maja ochoty na własnej skórze odczuć tej głupoty którą zafundował nam PiS do spółki z episkopatem i katolickimi oszołomami i TK. Tylko kto wtedy będzie purpuratów utrzymywał? Ze dwa dni temu, po wywiadzie z Dziwiszem, napisałem że polski KK wybrał irlandzka drogę do laicyzacji Polski. I widać że wcale nie zamierza z tej drogi zejść.

Darka
Darka
23 października 2020 12:04

Nie dziwię się wcale, że się cieszy. Toż to dodatkowa kasa za chrzty, miejsca na cmentarzach i pogrzeby. Stary samotny kawaler, urządza kobietom piekło na ziemi, a kościół zaciera ręce. Bo to kara za LGBT. Państwo wyznaniowe to mało. Jakim prawem? Prawem kaduka. Pozwoliliśmy sami na to, aby kościół co raz bardziej ingerował w nasze życie. Pozwalaliśmy aby poczuli się panami tego kraju. Piszę tego, bo to nie jest już mój kraj. To kraj Kaczyńskiego i Kościoła. Gdybym była młodsza wyjechałabym, wiem ,że po pandemii wyjadą moje dzieci. Ilu młodych ludzi opuści tan Kalitostan. Nie wiem. Wiem że moje dzieci nie chcą żyć w tym kraju. I ja muszę zaakceptować ich decyzję

Predator
Predator
23 października 2020 12:22

Od zarania dziejów kościół gnębił kobiety a jego przedstawiciele robili różne eksperymenty na kobietach ( poczytajcie sobie o tym procederze). Wszyscy którzy przyłożyli rękę do tego zbrodniczego czynu powinni odpowiedzieć przed sądem kiedy wróci normalność. A kościół no cóż jeszcze tak skostniałej instytucji nie było, cofają się do średniowiecza i ciągną za sobą naród a ludzie jak te barany dają się robić w konia i podążają za nimi.

Irena
Irena
23 października 2020 12:32

.. „..i z czego się cieszysz głupku ….cytat !!!

greg
greg
23 października 2020 13:11

Teraz należy w pobliżu kościołów i jaskiń pisowatych prezentować zdjęcia z efektami tego pseudo orzeczenia pseudo tk z podpisami „a w tym kościele (domu partii) się cieszą”.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 października 2020 14:21

Wczorajszy pseudo-wyrok Trybunału Kucharki stanowi punkt zwrotny: naruszając tzw. kompromis aborcyjny, który utrzymał się przez prawie 30 lat, spowoduje on w konsekwencji zakwestionowanie obowiązujących w tej materii przepisów i – po upadku PiSokracji – daleko idącą ich liberalizację. Mówiąc obrazowo – wahadło osiągnęło punkt zwrotny i teraz porusza się w przeciwnym kierunku.
Więc nie rozumiem, z czego te bałwany we fioletowych sukienkach tak się cieszą.

malgoska
malgoska
24 października 2020 00:47

Jak ich widzę, to się wstydzę.