Gądecki domaga się od Morawieckiego zmniejszenia obostrzeń w kościołach

Gądecki domaga się od Morawieckiego zmniejszenia obostrzeń w kościołach

Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego. Domaga się w nim od szefa rządu zmniejszenia obostrzeń sanitarnych w kościołach. Ma to mieć swoje uzasadnienie ze względu na zniesienie obostrzeń w innych obszarach.

 

Gądecki zaznaczył też, że Kościół katolicki wcześniej „ze zrozumieniem” podchodził do restrykcji (choć księża regularnie podważali istnienie pandemii COVID-19).

Ponadto rząd powinien pozwolić obywatelom na swobodne praktykowanie religii ze względu na to, że możliwość ta stanowi… jedno z „niezbywalnych praw człowieka”.

Wyrażając wdzięczność za dotychczasowe działania na rzecz ochrony zdrowia i życia Polaków, nalegam raz jeszcze na zmniejszenie obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu” – podsumował autor listu.

 

Na tę chwilę w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Obostrzenia, jak pokazała praktyka, często nie są przestrzegane przez księży.

Czy rządzący po raz kolejny ugną się pod żądaniami kleru i mu ustąpią?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Stanisław Gądecki pełni obowiązki przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jednocześnie jest arcybiskupem metropolitalnym poznańskim.

/kw/

Źródło: interia.pl        

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
7 czerwca 2021 17:49

„wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary”

Lato to okres co tygodniowych i także okazjonalnych pielgrzymek na Jasną Górę, do Rydzyka i do innych kościołów w Polsce. Do tego jeszcze przełożone komunie i śluby. Im więcej pielgrzymów i innych imprez, tym większa kasa dla kiecatych, więc żądają zniesienia obostrzeń. Bo tym właśnie będzie poluzowanie, którego żąda Gądecki. Przecież wcześniej kościół miał luzy, podczas gdy różne branże miały miesiącami twardy lockdown.

A od września znów będzie lockdown dla różnych branż gospodarczych, a kościół ledwie dostanie „prośby” o ograniczenia, do których oczywiście się nie zastosuje.

Andy
Andy
8 czerwca 2021 06:12

Przyjdzie wirus z Indii to będą mieli zgromadzenia.

jurek
jurek
8 czerwca 2021 07:45

Domaga się w nim od szefa rządu

Bo? Może grożą (tajnie), że nie będą partyjnie agitować z ambon?
I zabraknie tych kilku puktów procentowych dla utrzymania władzy?
Ale kogo innego wskażą, bo przecież muszą pełnić rolę partii, taki gen.

Na pocieszenie. Nikt nie zwraca uwagi na to że to Kościół daje władzę, to norma w Polsce. Badacze uważają, że to zjawisko nie jest warte liczenia w sondażach.

smętek
smętek
8 czerwca 2021 11:29

Do tego doszło, że biskup „domaga się” od szefa rządu konkretnych decyzji.

Rafapon
Rafapon
10 czerwca 2021 07:04

Biszkopt DOMAGA SIĘ od premiera.
Daj kurze grzędę,
jeszcze wyżej siędę.