Gądecki kaja się i przeprasza za Paetza!

Knebel dla duchownych, którzy sprzeciwili się pochówkowi abp. Paetza w Katedrze Poznańskiej

Podczas niedzielnych mszy w kościołach archidiecezji poznańskiej odczytywany jest list arcybiskupa Gądeckiego, który przeprasza wiernych za czyny abp Paetza.

 

W tle jest wcześniejszy zamiar pochowania abp Juliusza Paetza w krypcie poznańskiej katedry… Ostatecznie do tego nie doszło, lecz pozostała niekorzystna dla Kościoła atmosfera…

Czuję się w obowiązku powiedzieć: przepraszam. Przepraszam za zgorszenie, jakie miało miejsce w archidiecezji. Z głębi serca przepraszam osoby, które czują się skrzywdzone” – napisał w liście abp Gądecki.

 

Oświadczył przy okazji, że proces ws. molestowania kleryków leży w kompetencjach Watykanu.

„Wyniki dochodzenia przeprowadzonego przez Stolicę Apostolską w tej materii nie zostały podane do publicznej wiadomości, zaś ksiądz arcybiskup był przekonany o swojej niewinności i nie wyraził publicznie skruchy, choć złożył rezygnację z urzędu” – czytamy w liście przewodniczącego Episkopatu Polski, który jednocześnie zaapelował o wspólną modlitwę w celu przebłagania za grzechy.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LehooMaciek123454321Rafał PZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Tiaaaaaa….Ciekawe, czy do słuchaczy dotrze wreszcie, że byli i SĄ ( włączając to fałszywe „przeproszenie”) robieni przez kościół w …( tu wstaw dowolne słowo, wg uznania). To niby „kajanie się” to tylko popiskiwanie „Nie zabijajcie nas !!!” z narożnika, do którego powoli, ale systematycznie jest spychany kościół w Polsce.

Rafał P
Rafał P

Po przeczytaniu SODOMY i dowiedzeniu się że jakieś 80% kurialistów rzymskich to homoseksualiści czyny abepa Paetza postrzegam jako działanie na rzecz polskiego kościoła. Bo niby cóż takiego robił? Starał się zwerbować odpowiednie osoby (kleryków), którym ułatwiłby wyjazd na studia do Rzymu, które to studia z kolei są wręcz niezbędne dla dalszej kariery, w tym do sakry biskupiej. Gadanie tego Gądeckiego odbieram jako zwykłą hipokryzję, bo gdyby on i jemu podobni rzeczywiście uważali, że Paetz robił coś złego z kościelnego punktu widzenia, to dawno by go wypieprzyli, albo zamknęli w klasztorze.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zamiast przepraszać, to WON STĄD, CZARNE DIABŁY!!!

Lehoo
Lehoo

Za mało, za płytko i za późno.