Gądecki kontra Netflix. Platforma oskarżona o promocję LGBT i rozwiązłości

A to się Gądecki wkurzył…

Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił wywiadu Katolickiej Agencji Informacyjnej. Odniósł się w niej m.in. do rzekomo budzących zgorszenie seriali Netflixa.

Dzisiejsi młodzi dźwigają w sobie balast dzisiejszej kultury medialnej. (…) Niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości. Przeciwnicy [Kościoła] wykorzystują obficie kanały dystrybucji treści i formowania sumień, które są mało używane w Kościele” – uznał.

 

W podobny sposób hierarcha ocenił również filmy oraz gry komputerowe.

W opinii duchownego seriale Netflixa, filmy i gry kształtują moralność młodzieży, która tłumnie wzięła udział w ostatnich protestach w ramach Strajku Kobiet. Arcybiskup uznał, że być może promocja wartości katolickich i „za życiem”, powinna odbywać się za pomocą kampanii medialnych w mediach społecznościowych.

Rozmówca KAI krytycznie odniósł się też do utożsamiania przez protestujących działań Prawa i Sprawiedliwości oraz Kościoła rzymskokatolickiego:

Z uporem maniaka powtarzam, że Kościół w Polsce nie jest ani po stronie prawicy, ani lewicy, ani nawet po stronie centrum, ale po stronie Ewangelii – niektórzy politycy i publicyści dalej nieustannie wmawiają Kościołowi sojusz z partią rządzącą” – dodał.

 

W wywiadzie przyznał też, iż to prawo moralne (zapewne chrześcijańskie) powinno w istotny sposób kształtować obowiązujące w naszym państwie przepisy prawne.

Pogląd, że prawo stanowi najdoskonalsze narzędzie oddziaływania na stosunki społeczne, ma korzenie marksistowskie. Zdrowe społeczeństwo cechuje poszanowanie norm moralnych, wierność obyczajom tradycji i kulturze. Prawo winno być zgodne z moralnością, jednak to moralność powinna kształtować prawo, a nie odwrotnie” – podsumował dla Katolickiej Agencji Informacyjnej abp. Gądecki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Arcybiskup Gądecki jest metropolitą poznańskim i wiceprzewodniczącym KEP.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
4 listopada 2020 19:36

A ktoś pytał Gądeckiego, jakie kręcić filmy?

Jantar
Jantar
4 listopada 2020 21:44
Reply to  Zwinka

Nie podpowiadaj, bo jeszcze zażąda, żeby Episkopat każdą produkcję filmową, serialową, telewizyjną, rozrywkową, a także dostępne strony w internecie akceptował, a PiS z Kaczyńskim na czele z ochotą się na to zgodzą…

Marek
Marek
5 listopada 2020 13:31
Reply to  Jantar

Nie trzeba nic podpowiadać, ta myśl krąży u nich nie od dziś. Zapomnieliśmy już co mówiła pisuarna kandydatka na prezydenta Krakowa niejaka waserman o internecie? I jeśli pamięć mnie nie zawodzi mówiła to na spotkaniu organizowanym w kościele. Oni małymi kroczkami do tego właśnie dążą, do katotalibanu, swoją drogą bardzo celne określenie już dawno wprowadzone przez kogoś mądrego. Aborcja, internet, telewizja, gry książki, gazety wszystko chcą przejąć i podporządkować swojej ideologii. Wiele się nauczyli od nazistów, nic dziwnego skoro ich ideologia ma te same korzenie i chce sprowadzić człowieka do roli przedmiotu. Dla nazistów był to przedmiot jako część „rasy aryjskiej”, dla kościoła przedmiot jako niewolnik boga.

Rafapon
Rafapon
4 listopada 2020 19:40

Czy z tego można wnioskować, że ten Arcybiszkopt zaczyna dzień, albo kończy, oglądaniem seksownych filmików na Netflixie? No bo skąd ta dogłębna wiedza?

Jantar
Jantar
4 listopada 2020 21:46
Reply to  Rafapon

Katalog jest chyba dostępny w całości dla każdego. A co do tego, że jest to serwis płatny to zdaje się, że jest miesiąc promocyjnie za darmo. Z góry przepraszam za ewentualną pomyłkę, ale tak mi się coś kojarzy reklama serwisu – osobiście nie korzystam, bo wolę oglądać w tv (i tak mam spore zapasy na czas emigracji wewnętrznej).

Jantar
Jantar
4 listopada 2020 21:42

Ehhh, a miałam napisać o tym hicie dnia w komentarzu pod artykułem o kościele…

Gądeckiemu, jak i pozostałym biskupom i księżom, marzy się szeroko zakrojona cenzura w mediach i nie tylko, bo generalnie w kulturze. W tym wywiadzie powiedział, że „pierwsza rewolucja kulturowa rozpoczęła się od wydrukowania Pisma Świętego na maszynie Guttenberga”, a teraz „mamy drugą rewolucję kulturową”, która wg niego jest „promocją homoseksualizmu, rozwiązłości, satanizmu”. Odniósł to nie tylko do Netflixa, ale także do filmów kinowych, wszystkich kanałów telewizyjnych, internetu, prasy i literatury. Oni chcą, żeby wszyscy czytali tylko Biblię i „dzieła świętych katolickich” i chcą narzucić prawo kościelne jako prawo świeckie. No bo jak inaczej rozumieć słowa o tym, że „prawo świeckie powinno być dostosowane do moralności” w domyśle katolickiej, no bo jakiej innej? W zawoalowany sposób powiedział, że chce państwa wyznaniowego pełną gębą.

Niech się wypcha! Nikt mi nie będzie mówił, co mam oglądać, co czytać i jak mam żyć! Żaden klecha nie ma prawa mi tego narzucać! Mam już serdecznie po dziurki w nosie ich ciągłego wtrącania się w nasze życie i decydowania za nas, jakbyśmy nie mieli swojego rozumu, który potrafimy użyć! Czasy niewolnictwa i posłuszeństwa klechom dawno minęły i niech sobie wreszcie wbiją to do swoich ptasich móżdżków!

Kazimierz
Kazimierz
5 listopada 2020 11:45
Reply to  Jantar

Sam chyba nigdy Jej(BIBLI) nie przeczytał .Albo ma problem ze zrozumieniem .

Maria
Maria
4 listopada 2020 21:53

Niech lepiej pilnuje podopiecznych w czarnych sukienkach. Tam dopiero jest jazda…

malgoska
malgoska
4 listopada 2020 22:30

A skąd Gądecki wie, Gądecki ogląda?

Bart
Bart
5 listopada 2020 08:33

„Niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu” – wg tego przedstawiciela obskuranckiej mafii na czym ta „promocja” polega? Bo jeśli na tym, że w serialach występują RÓWNIEŻ osoby homoseksualne, to ja chciałem powiedzieć, że niemal każdy polski film zawiera promocję katopatologii – w ilu polskich filmach/serialach nie pojawia się jakiś ksiądz?

Jantar
Jantar
5 listopada 2020 22:48
Reply to  Bart

Ale w latynoskich tak samo! Nie ma serialu bez księdza. Chociaż trzeba przyznać, że przynajmniej są przedstawiani rzeczywiście jako ludzie pomagający wierzącym, a nie żądający bezwzględnego posłuszeństwa i decydujący za nich.

Marek
Marek
5 listopada 2020 14:17

Ks biskup ewidentnie lubi opowiadać bajki . A na tekst „……że Kościół w Polsce nie jest ani po stronie prawicy, ani lewicy, ani nawet po stronie centrum, ale po stronie Ewangelii…..” mam dla ks biskupa odpowiedz jak w starym powiedzeniu „poznacie ich po czynach nie słowach” . A czyny niestety ze słowami nie maja wiele wspólnego. Sojusz tronu z ołtarzem jest w Polsce faktem tak jak zaangażowanie kościoła w kampanię wyborczą PiS i Andrzeja Dudy. PiS biskupów i Rydzyka płaci grubymi milionami złotych z naszych podatków , I chce coraz więcej o czym świadczy kolejny fragment „….„Pogląd, że prawo stanowi najdoskonalsze narzędzie oddziaływania na stosunki społeczne, ma korzenie marksistowskie. Zdrowe społeczeństwo cechuje poszanowanie norm moralnych, wierność obyczajom tradycji i kulturze. Prawo winno być zgodne z moralnością, jednak to moralność powinna kształtować prawo, a nie odwrotnie….” krótko mówiąc rząd dusz dla KK to za mało oni chcą wpływać na stanowienie prawa cywilnego i ma być takie jak oni chcą. Dlatego ta wojna o aborcję, ta chęć cenzurowania kultury, oświaty czy telewizji. Tak naprawdę to słychać tęsknotę za wiekami średnimi i pańszczyźnianym chłopstwem, które ma słuchać pana i plebana i płacić dziesięcinę. Wczoraj w wywiadzie dla M.Olejnik A Kwaśniewski powiedział takie ciekawe słowa o kandydatach na urząd prezydenta USA , że są kandydatami z XX wieku. Trudno nie zgodzić się z tą tezą. A gdybym miał w podobny sposób określić hierarchów KK to można śmiało określić ze oni są z wieku XV. Im potrzeba pańszczyźnianych chłopów którym bez pytania można powiedzieć co jest dobre a co złe, niepokornych zakuć w dyby, potraktować batem a jak dalej oporny to zajmie się nim kat. Wczoraj napisałem komentarzu do felietonu ” Kościół powinien się niepokoić ” że Polski KK idzie drogą którą szedł KK w Irlandii, a wypowiedź biskupa Gądeckiego tylko to potwierdza

torquemada
torquemada
5 listopada 2020 17:49
Reply to  Marek

Im jeszcze trzeba też stsów inkwizycji ! ! !

Jacek Doliński
Jacek Doliński
5 listopada 2020 17:18

Netflix ma algorytm, który proponuje do obejrzenia filmy i seriale na podstawie pozycji oglądanych do tej pory – więc do tych „propagujących homoseksualizm czy hedonizm” ja bym się na miejscu wielebnego publicznie nie przyznawał!

tfu
tfu
5 listopada 2020 17:42

Podła czrna zaraza!