Gawkowski: „Zdrada stanu Zbigniewa Ziobry”

Gawkowski: "Zdrada stanu Zbigniewa Ziobry"

Sprzeciw Solidarnej Polski wobec Funduszu Odbudowy jest ograbianiem Polaków z należnych im pieniędzy unijnych – powiedział szef klubu Lewicy, Krzysztof Gawkowski – czeka go kiedyś za to Trybunał Stanu.

 

Sejm powinien ratyfikować uruchomienie unijnego Funduszu Odbudowy, który przewiduje rozdysponowanie kilkuset miliardów euro dla wszystkich krajów UE. Ratyfikacji sprzeciwia się Solidarna Polska.

Lewica oczywiście będzie głosować za ratyfikacją: „nie odrzucimy 250 miliardów, żeby w każdym polskim domu żyło się lepiej, żeby było więcej inwestycji, żeby gospodarka zaczęła hulać, żeby służba zdrowia została naprawiona”.

 

To, co robi Zbigniew Ziobro, głosując przeciwko Funduszowi Odbudowy, wyczerpuje znamiona zdrady stanu – mówi Gawkowski. „Zbigniew Ziobro, który nie chce pieniędzy z Unii Europejskiej…to jest zdrada stanu i kiedyś powinien stanąć za to przed Trybunałem Stanu. Bo ograbianie portfeli Polaków z unijnych pieniędzy nie jest w żaden sposób wytłumaczalne”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Gawkowski nie wierzy, że Zjednoczona Prawica się rozpadnie. „Łączą ich za duże interesy i za duże pieniądze…Chodzi też o ich zaplecze – dziesiątki ludzi, którzy pracują na stanowiskach od ministrów po dyrektorów, czy kierowników urzędów”. Rząd techniczny to mrzonka, lepszym rozwiązaniem byłoby skrócenie kadencji parlamentu. Opozycja powinna się już porozumieć w sprawie przyszłych wyborów, już rozmawiać o koalicji.

Bądźmy racjonalni w tym, jak wygląda polska polityka. Nie opowiadajmy, że Gowin się odwróci i zmieni rząd. Konfederacja… może stworzyć rząd, jeśli tego będzie chciał Kaczyński, bo z przyjemnością Krzysztof Bosak czy inni weszliby do rządu, by tam pomieszać” – zakończył Gawkowski.

/ep/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
4 marca 2021 15:11

Zero – mafijny sabotażysta!

Stary Wuj
Stary Wuj
4 marca 2021 20:07

Dawać kasę i nie zawracać tu nam dooppy jakąś praworządnością! Prawo prawem , ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie, jasne? Ci sędziowie nie muszą mieć tych całych kodeksów, tylko włączony telefon. Jak zadzwonią od ministra Zero, mają posłuchać i wykonać. A tym lewkom z Unii nic do tego! Kasę dawać!

Celia
Celia
5 marca 2021 06:41

Generalnie zgoda, Ziobro za zdradę powinien odpowiedzieć karnie. Natomiast co do bezwarunkowego głosowania za tymi środkami, to jednak uważam, że KO, Lewica i PSL powinny swoje poparcie obwarować żądaniem gwarancji, że PiS tych ogromnych pieniędzy po prostu nie ukradnie. Pomysł na gwarancje dla samorządów (wszystkich, a nie tylko rządzonych przez ćwoków z PiS) jest bardzo logiczny.