Stanisław Gawłowski z PO zatrzymany

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2301165176590491&id=215392231834473

To paniczna reakcja PiS na spadające sondaże.

Stanisław Gawłowski sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, który sam zrzekł się immunitetu, został w piątek zatrzymany przez CBA. W przeddzień Sejm wyraził na to zgodę.

Gawłowski z adwokatem Romanem Giertychem przyjechał do prokuratury w Szczecinie około godziny 11:00.

Po krótkiej konferencji przed budynkiem Gawłowski z Giertychem weszli do prokuratury.

W budynku czekali na nich agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak napisał na swoim twitterze Roman Giertych – Gawłowski został przez nich zatrzymany.

„Być może będę pierwszym więźniem politycznym IV RP – powiedział do kamer Gawłowski.

„Sam zgłosiłem się do prokuratury, po raz kolejny zresztą” – oznajmił dziennikarzom. Podkreślił: „Od trzech miesięcy nie mam immunitetu, sam się go zrzekłem, prokuratura mogła mi w tym czasie postawić zarzuty. Ale nie ma żadnych poważnych dowodów poza zeznaniami trzech osób związanych z PiS. A te zeznania to zwykłe pomówienia. Dlatego mam nadzieję, że dziś, po wysłuchaniu moich zeznań, prokuratura umorzy postępowanie. Choć jestem spakowany i gotowy na wszystko – dodał.”

Pytany, czy nie obawia się aresztowania Gawłowskiego, Giertych stwierdził, że byłoby to dziwne, bo areszt stosuje się, gdy np. jest obawa matactwa czy ukrywania się. „A Stanisław Gawłowski nie tylko nie ukrywa się, ale jest nawet – wobec prokuratury – namolny”.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy Giertych stwierdził, że ewentualne aresztowanie Gawłowskiego odbierałby jako „paniczną reakcją PiS na spadające sondaże”.

W grudniu dom Stanisława Gawłowskiego na polecenie prokuratury przeszukało CBA. Sekretarzowi generalnemu PO zarzuca się przyjęcie łapówek o wartości 200 tys. zł. Chodzi o okres, kiedy pełnił on funkcję wiceministra środowiska za rządów PO- PSL.

/j/

Źródło: Wyborcza

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZbigniewMaciek123454321antyuzurpatorPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

To początek końca PiS-u! Reżimowi puściły nerwy i sięgnął po środki ostateczne. Teraz będzie prawdopodobnie więcej takich działań, więc i po naszej stronie konieczna większa mobilizacja. OPOZYCJO, SIADAJ DO STOŁU ROZMÓW I JEDNOCZ SIĘ!! Zmarnowania tej szansy nikt ci nie wybaczy.

antyuzurpator
antyuzurpator

Pisiate rozpoczęli ofensywę przedwyborczą. Wyczekali aż pomniki będą odsłonięte, aby uniknąć wzbudzonych protestów, które mogłyby zakłócić „prywatne uroczystości” i ruszyli. Moja mama zawsze mówiła, że trzynasty dzień miesiąca to ulubiony przez sowietów termin na urządzanie różnych draństw (wojna polsko-jaruzelska, zamach na papieża i wiele pomniejszych, już zapomnianych „okoliczności”) – przypadek?
Wyaresztują, postawią zarzuty, roztrąbią w tubach propagandowych, ale wyroków nie będzie, bo musiałyby być uniewinniające (chyba że znajdą się pisowscy sprzedajni sędziowie). A tak, polityk pozostawiony z zarzutami jest „zneutralizowany”, np. jeśli chodzi o kandydowanie.

Maciek123454321
Maciek123454321

No, to poszli z grubej rury. Zawsze uważałem, że ranna bestia potrafi boleśnie ukąsić. Odpowiednio skomentowane wydarzenie jeszcze bardziej pogrąży pisuarki. PiS zjeżdża do szamba, z którego wypełzł swego czasu na swoje i Polski nieszczęście.

Zbigniew
Zbigniew

Od samego początku wyrażałem pogląd, że PiS pod wodzą tego „wodza” nie będzie stosował czystych reguł gry.
To nie jest polityk, to żoliborski żul, cwaniak. Jednocześnie zawiodłem się na polakach, którzy okazali się nie rozsądni i łasi na 500 zł.