Gazem w posłankę. Prokuratura: śledztwa nie będzie

Gazem w posłankę. Prokuratura: śledztwa nie będzie

Nie będzie śledztwa w sprawie użycia gazu wobec posłanki Barbary Nowackiej (KO) w trakcie listopadowego protestu organizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, poinformowała prokuratura.

 

Nowacka złożyła w powyższej sprawie zawiadomienie bo, jak twierdzi, funkcjonariusz policji spryskał ją gazem mimo, iż okazała mu swoją legitymacje poselską. Śledczy natomiast argumentują, że „działania funkcjonariusza nie noszą znamion przestępstwa”.

Stanowisko śledczych jest nie do przyjęcia dla parlamentarzystki ani dla reprezentującej ją prawniczki mec. Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej. Adwokatka zapowiadając złożenie zażalenia stwierdziła, że: „w tej sprawie powinno być wszczęte śledztwo, by można zebrać wystarczający materiał dowodowy – np. przesłuchać policjantów. Takie przesłuchania są możliwe jedynie w śledztwie, a nie w postepowaniu sprawdzającym, w którym prokuratorzy opierają się tylko na zawiadomieniu” – czytamy na rmf24.pl.

 

Zdaniem policji Nowacka ignorowała wezwania policjantów , wyciągała rękę „przed samą twarz jednego z nich”. Na poparcie swojej tezy, po incydencie, policja opublikowała nagranie, które zdaniem funkcjonariuszy, ilustruje takie właśnie zachowanie posłanki. Polityczka jednoznacznie nie zgadza się z taką argumentacją.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Pięć miesięcy zajęło prokuraturze podjęcie decyzji aby  nie wszczynać śledztwa w powyższej sprawie. W uzasadnieniu swojej decyzji prokurator napisał: „że zdarzenie w dniu 28 listopada 2020 roku miało dynamiczny przebieg, funkcjonariusz policji został odcięty od pozostałych policjantów, a następnie otoczony przez osoby uczestniczące w zgromadzeniu, które napierały na niego”.

Stanowisko prokuratury skomentował sama zainteresowana: Składam zażalenie w tej sprawie. Kuriozalne i wątpliwe prawnie uzasadnienie. Nie można pozwolić na bezkarność” – informuje onet.pl

/as/

Źródła: rmf24.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
16 kwietnia 2021 14:45

To i tak cud, że prokuratura nie postawiła Nowackiej zarzutu naruszenia milicjanta

Antykaczor
Antykaczor
16 kwietnia 2021 17:33

To jest przyzwolenie na coraz większą agresję i łamanie prawa przez policję.

druh Marek
druh Marek
16 kwietnia 2021 19:06

Co można spodziewać się po Ziobrze? Od zawsze wysługiwał się Kaczyńskiemu. Zrobi każde świństwo, by być w rządzie demolującym demokrację ,wyciągającym dla swoich naszą kasę i ochraniającym Obajtków, Szumowskich, Sasinów i im podobnych Naziole, kibole mogą czuć się bezkarnie, ciskać w policjantów czym się da, skopać im tyłki i nic. Panie posłanki można popychać , traktować pałką lub gazem i jest w porząsiu. Kraj przyjaznej nam Policji i ministrów resortów siłowych jak w Rosji. Brawo panie Zbyszku!!

Shaq
Shaq
16 kwietnia 2021 19:56

To jest jasna dyrektywa – polskie państwo stosuje przemoc fizyczną wobec przeciwników politycznych. Niech rękę podniesie, kto widzi jakąś zasadniczą – poza skalą (na razie) różnicę między obecną Polską a wczesną III Rzeszą. Ja od dawna wiem i mam na to wiele dowodów: ujawnianie poglądów niezgodnych z pisleryzmem grozi co najmniej pobiciem.