Gdańska prokuratura też odpuszcza Młodzieży Wszechpolskiej

Gdańska prokuratura też odpuszcza Młodzieży Wszechpolskiej

Nie będzie śledztwa przeciw działaczom Młodzieży Wszechpolskiej, którzy wystawili prezydentom 11 największych polskich miast „akty zgonu politycznego”. Prokuratura w Gdańsku umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Pod koniec czerwca 2017 r. jedenastu prezydentów miast podpisało następującą deklarację: – My, przedstawiciele największych polskich miast, rozumiemy znaczenie migracji w rozwoju naszych metropolii. Przez wieki Polska była krajem wieloetnicznym i wielokulturowym, przyjmującym nowych przybyszów, gościnnym dla ludzi innych narodowości, ras czy religii – napisali ówcześni włodarze Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Z tego właśnie powodu Młodzież Wszechpolska postanowiła wystawić im  „akty zgonu politycznego”. Do złudzenia przypominały one prawdziwe dokumenty. Każdy „akt” zawierał zdjęcie prezydenta danego miasta, a jako przyczynę zgonu podano: „liberalizm, multikulturalizm i głupotę”.

Jak swoją decyzję o umorzeniu postępowania uzasadniła gdańska prokuratura? – „Nie doszło do wyczerpania znamion przestępstwa publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, wyznaniowych, etnicznych – czynu z art. 256 k.k. Intencją natomiast osób, które zamieściły akty nie było nawoływanie do nienawiści, a skomentowanie czy też wyrażenie niezadowolenia z inicjatywy prezydentów” – napisano w uzasadnieniu decyzji.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział, że odwoła się od decyzji prokuratury. – „To, co zrobili Wszechpolscy, to nie była zwyczajna krytyka. Posługiwanie się tak wyrazistym symbolem, jakim jest akt zgonu przekracza dopuszczalne granice wyrażania swojego niezadowolenia i zawiera olbrzymią dawkę negatywnej treści. Ciekawy jestem, jak postąpiłaby prokuratura w przypadku, gdyby wystawiono akt zgonu np. prezesa Kaczyńskiego czy prezydenta Dudy” – napisał na Facebooku.

Niestety, podobna decyzja zapadła także w stolicy Dolnego Śląska. Pisaliśmy o tym w artykule „Wrocławska prokuratura znów odpuszcza narodowcom”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Myślę, że na prokuraturę i policję nie ma co liczyć. Czas zacząć organizować obywtelską samoobronę.
A co do aktów zgonu politycznego – Kaczyński, Morawiecki czy Duda wystawili je sobie sami. Podobnie jak kilkudziesięciu innych sługusów reżimu pisowskiego.