Gdzie do odwołania nie zrobimy już zakupów?

Porażka PiSu i "Solidarności": klienci sklepów nie chcą robić zakupów w tygodniu

Na stronie Ministerstwa Zdrowia zostało opublikowane rozporządzenie, zgodnie z którym od 14 marca obowiązuje zakaz sprzedaży w sklepach, które działają w centrach o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych i handlują wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem, meblami, sprzętem oświetleniowy, sprzętem RTV i AGD oraz artykułami piśmiennymi i księgarskim.

 

Zakaz obowiązuje również kina, kluby fitness i lokale gastronomiczne. W tych ostatnich będzie może zamówić posiłki jedynie na wynos.

W galeriach handlowych wciąż można zrobić zakupy spożywcze. Czynne są również apteki oraz inne punkty usługowe, jak np. pralnie. Rozporządzenie nie reguluje również działalności takich miejsc jak placówki bankowe czy sklepy zoologiczne w dużych centrach handlowych. Czynne będą również drogerie. Co ważne, małe punkty – i sklepy poza galeriami handlowymi – mogą normalnie funkcjonować.”

 

Aby zminimalizować przenoszenie się koronawirusa rozporządzenie zawiesza również działalność uzdrowisk i ogranicza usługi turystyczno-noclegowe. Zgodnie z rozporządzeniem zabronione są również wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej 50 osób.

wb

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GooolpinkiHerodAntypissmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Gdyby przygotowania do pandemii podjęto w końcu stycznia nie musielibyśmy przeżywać tego Armagedonu. Ciekawe, kto i kiedy pokryje straty jakie poniosą przedsiębiorcy.

pinki
pinki

Nikt, gdyż sami wyborcy nie wybiorą tych, którzy mogliby to zrobić.

HerodAntypis
HerodAntypis

W sobotę Castoramę zasztabili mi przed nosem. Czarne rządzi w handlu już nie tylko w niedziele.

Goool
Goool

A cóż takiego niezbędnego do życia jest w castoramie? Można kupić on line z dostawą do dom lub click and collect i odebrać przygotowany towar w sklepie. W ten sposób minimalizuje się czas spędzony w obiekcie. Polecam. Dla zdrowia swojego i pracowników.

HerodAntypis
HerodAntypis

Chciałem kupić fazer, znasz słowo? Nie jest niezbędny do życia ale czasem przydaje się aby na nie zarobić. Woda święcona też nie jest niezbędna do życia a można w niej moczyć łapy bez ograniczeń. Po fazer muszę stać w kolejce przed marketem, jak ktoś z 50-ciu osób wyjdzie, pierwszy z kolejki wchodzi. To śmieszne, że na hektary marketu może wejść tyle samo osób, co na ary kościoła.

Goool
Goool

Tak się składa że pracuje 10 lat w casto. Wiem co to Fazer. W tym markecie pracują ludzie i żaden nasz market nie ma ponad hektara powierzchni handlowej.

Bez fazera da się żyć. Zapewniam. Mam w domu 2. Podaj adres, wyślę Ci jeden.