„Gdzie są instytucje europejskie?” Bodnar stanowczo w obronie Tulei

„Gdzie są instytucje europejskie?” Bodnar stanowczo w obronie Tulei

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar stawił się dziś przed gmachem SN, gdzie ID SN toczy dziś posiedzenie ws. sędziego Igora Tulei. Ombudsman w zdecydowany sposób stanął w obronie traktowanego w ten sposób sędziego.

 

„To nie powinno mieć miejsca i bardzo się cieszę, że w obronie pana sędziego występują obywatele. Natomiast zadaję pytanie – gdzie są instytucje europejskie? (…) Czy Unia Europejska oczekuje jeszcze większych symboli wsparcia dla integracji europejskich niż to, co się odbywa przed Sądem Najwyższym od wielu lat? Bo naprawdę czasami się zastanawiam, na czym to polega i czy Unia Europejska, a Komisja zwłaszcza, która powinna być strażnikiem wartości europejskich i traktatów, po prostu lekceważy to, co się tutaj dzieje” – zwrócił uwagę.

Przypomniał też o tym, dlaczego w ogóle toczy się sprawa Tulei.

„Ale pamiętajmy też, o co chodzi w sprawie sędziego Tulei. Chodzi o to, że pan sędzia miał odwagę nazwać po imieniu to, co działo się w Sejmie 16 grudnia 2016 roku. Mieliśmy do czynienia z najbardziej haniebnym aktem polskiego parlamentaryzmu – z przeniesieniem obrad z sali plenarnej sejmu do Sali Kolumnowej, co pan sędzia postarał się ocenić, uzasadnić i wydać orzeczenie. Pan sędzia wykonał w naszym interesie pracę, polegającą na ocenie tych czynów i za to odpowiada, za to, że znowu pokazał prawdę, która jest niewygodna. Przecież 16 grudnia 2016 roku zostały przyjęte fundamentalne ustawy, które miały wpływ na wiele spraw, w tym także ustawa budżetowa. Nie może być tak, że w Sali Kolumnowej uchwalana jest najważniejsza ustawa dla państwa polskiego” – mówił.

 

Przypomnijmy, że ID SN rozpatruje wniosek prokuratury, która chce doprowadzić do zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Tulei na przesłuchanie. Przesłuchanie ma dotyczyć wspomnianej przez Bodnara sprawy głosowania.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Opinia Bodnara na temat UE wywołała spore dyskusje wśród internautów.

Niektórzy z nich zgadzają się z oceną działań wspólnoty w tej sprawie; inni natomiast twierdzą, że obrona sędziego Tulei to sprawa wewnętrzna Polski i Polaków.

/kw/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
23 kwietnia 2021 09:56

Z całym szacunkiem dla RPO ,ale czego oczekuje, że przywołane instytucje przyjdą i dadzą „klapsa” ID czy prokuraturze ? sorry ale to tak nie działa . Jedyne argumenty które działają na organizację przestępczą jaką jest PiS to kary finansowe tyle że wszystkim nam się to odbije czkawką i KE o tym dobrze wie dlatego (jak podejrzewam) obchodzi się z tą bandą w miarę delikatnie (oby nie za długo) 😐

Last edited 21 dni temu by daroo
Rafapon
Rafapon
23 kwietnia 2021 17:56

Nie wiem, czy UE coś takiego przewiduje, ale w przypadku takich krajów jak Polska czy Węgry pieniądze mogłyby być przekazywane lokalnym organizacjom, do których jest zaufanie, że właściwie je wykorzystają dla dobra społeczeństwa, zamist dawać je rządowi, który na pewno wykorzysta je dla własnych celów.