Gdzie się podział generał. „Tu nie ma przypadku, ktoś celowo chronił kluczowego generała”

Gdzie się podział generał. „Tu nie ma przypadku, ktoś celowo chronił kluczowego generała"

Trzeba przyznać jedno. Dzień bez newsów w dzisiejszej Polsce to dzień stracony. Szczególnie, gdy taki news w pewnym stopniu wiąże się ze słynną panią Basią, która zarządza biurem prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Pani Basia w czasach PRL pracowała w biurze komunistycznego generała, Michała Janiszewskiego. Znał go również prezes Kaczyński, który właśnie od niego odbierał Kancelarię Prezydenta, gdy był członkiem administracji Lecha Wałęsy.

To ten generał, który miał znaleźć się na ławie oskarżonych w procesie twórców stanu wojennego. To on był twórcą Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Miał zasiąść, ale nie zasiadł, bowiem został zaliczony przez prokuratora IPN do grona „zmarłych członków związku przestępczego kierowanego przez generała Wojciecha Jaruzelskiego: generała Tadeusza Hupałowskiego, generała Mieczysława Dębickiego i innych”. Dziwne to, bo generał Janiszewski zmarł dopiero w 2016 roku.

Prokurator Piotr Piątek, którego podpis figuruje pod aktem oskarżenia, gdzie pominięto Janiszewskiego, jest już na emeryturze. Pytany o sprawę, uciął ją krótko – „Ja w tej sprawie nie wykonywałem niemal żadnych czynności śledczych. To głównie mój brat, to wszystko co mam do powiedzenia”. Z bratem prokuratora, który pełnił funkcję zastępcy prokuratora generalnego u Zbigniewa Ziobry od 1 września 2006 roku do 15 listopada 2007 roku, nie udało się gazecie skontaktować.

IPN informuje, że właśnie prowadzi postępowanie wyjaśniające, a Krzysztof Brejza ma swoje wytłumaczenie. Jak się okazuje, nie tylko pani Basia łączy generała z Jarosławem Kaczyńskim, ale jest jeszcze pan Kazio, który z kolei nie odstępuje na krok Antoniego Macierewicza, choć wcześniej też był związany z Janiszewskim. Poseł Brejza jest pewien, że „tu nie ma przypadku, ktoś celowo chronił kluczowego generała, rozpiął nad nim parasol ochronny. Jeszcze dziś składam w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury”.

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafal PJanekJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Bum! Pani Basia … pan Kazio i ten któremu mamusia (cenzor w IL) pisała o Leninie.
Mit kaczora dekomunizatora … z d r u z g o t a n y. Doszczętnie. Brawa Brejza!

Janek
Janek

O tym, że Kaczyński Jarosław jest podstawiony przez komunę, wiem od 1993 roku, kiedy to spalił kukłę Wałęsy.

Rafal P
Rafal P

No i jak ktoś może zaprzeczać temu, że ten okrągły stół i Magdalenka nie były imprezami na których obydwie strony ubiły interes tak, żeby żadnej z nich nie stała sie krzywda.