Gdzie się podział marszałek Kuchciński? „Przeprowadza śledztwo, skąd Nitras dowiedział się o lotach”

Gdzie się podział marszałek Kuchciński? "Przeprowadza śledztwo, skąd Nitras dowiedział się o lotach"

Wczoraj minęła 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ten dzień, dla nas, Polaków, ma szczególne znaczenie. W Warszawie odbywają się liczne uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie. Wydaje się być niewyobrażalne, by zabrakło w nich kogoś, kto zalicza się do grona czołowych, polskich polityków partii rządzącej. A jednak… gdzieś zapodział się marszałek Marek Kuchciński.

 

Nie pojawił się przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK, gdzie każdego roku, właśnie 1 sierpnia, władze Polski składają wieńce i oddają hołd Powstańcom Warszawskim. Pan marszałek przesłał jedynie list, który odczytał wicemarszałek Terlecki.

Nie pojawił się też na Powązkach w tym, najważniejszym dla Warszawiaków momencie. Od lat spotykają się oni na cmentarzu, by o godzinie 17.00 wspólnie uczcić pamięć powstańców. W tym roku to wicemarszałek Małgorzata Gosiewska, złożyła wieniec w imieniu Kuchcińskiego. Wydaje się więc, że wszystko jest w porządku, zasady przyzwoitości zostały zachowane, ale to jednak chyba nie tak do końca.

 

Nieobecność marszałka zmusza do zastanowienia się, cóż takiego się wydarzyło, jakie ważne sprawy nie pozwoliły uczestniczyć mu w obchodach rocznicy wybuchu powstania? Wydaje się, że wpływ na to miała nagłośniona ostatnio afera z nim w roli głównej, a dotycząca potraktowania służbowego samolotu jak środka darmowej przewózki dla swojej rodziny.

Czyżby pan marszałek wstydził się tego, co zrobił? A może po prostu wciąż jest wściekły, że sprawa wyszła na światło dzienne, że musiał wysupłać 15 tys. zł, by jakoś „honorowo” wyjść z kiepskiej dla niego sytuacji? Zaszył się więc teraz biedaczek gdzieś i próbuje zapewne przeczekać zły czas, licząc, że ta wpadka nie będzie miała żadnego wpływu i po wyborach jesiennych znowu zajmie godne siebie miejsce w Sejmie.

Jedno jest pewne. Chyba nigdy do tej pory nie zdarzyło się, by jedna z najważniejszych w Polsce osób tego właśnie dnia nie była razem z Warszawiakami. Zapewne mieszkańcy stolicy mu tego nie zapomną.

Tamara Olszewska

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
mas60JaninaHerodAntypisPolka gorszego sortupączek w maśle w gumofikcach Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pączek w maśle w gumofikcach
pączek w maśle w gumofikcach

Kuchcinski poleciał służbowo na pielgrzymkę na Ukrainę…..
.
P.S. Rodziny nie zabrał

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jak to, gdzie jest? Do Rzeszowa poleciał.

HerodAntypis
HerodAntypis

Paluszek i główka to dla przedszkolaków. Nieobecność Marszałka Sejmu na takiej uroczystości usprawiedliwilby jedynie własnoręcznie dostarczony akt zgonu.

Janina
Janina

Jakiś czas temu też zniknął na kilka dni. Nikt nie mógł się z nim skontaktować, podejrzewano jakieś załamanie nerwowe. Już nie pamiętam dokładnie o co poszło, ale nawet pisiory były zaniepokojone. Historia się powtarza. Taki ma słaby charakter i musi odreagować tę „krzywdę” jaka go spotkała. Pewnie jest „na chorobowym”. Ale jakoś nie mogę wykrzesać nawet odrobiny współczucia.

mas60
mas60

Wtedy poszło o posła Szczerbę i tzw. „pucz kanapkowy”, bo Kuchciński chciał wprowadzić zakaz wstępu do sejmu dla ” nie swoich” dziennnikarzy. No i, przede wszystkim chyba, o głosowanie w sprawie budżetu. Kuchciński celowo, na polecenie Kaczyńskiego, wywołał skandal z zawieszeniem posła, żeby przenieść debatę na salę kolumnową. Budżet uchwalony został wówczas przez pis nielegalnie. Protesty przed sejmem, w sejmie blokada. Jeszcze wtedy przestraszył się konsekwencji. Teraz, jak widać, już się nie boi…

Janina
Janina

Dzięki. Myślę, że ktoś te wszystkie szalbierstwa pisu gromadzi i archiwizuje. Historia nie powinna im tego zapomnieć.

HerodAntypis
HerodAntypis

Sezon ogórkowy to kisi ogóra gdzieś na Podkarpaciu. Ale nie małosolny, raczej małoletni.