Gdzie się schował Rzecznik Praw Dziecka?

RPD woli grzebać w historii niż rozwiązywać problem młodego pokolenia

Nie zareagował, gdy w Kłodzku zmarło dziecko polewane przez matkę za karę lodowatą wodą.

Milczy, kiedy wiele innych małych dzieci w Polsce jest katowanych w domach i wbrew przepisom umieszczanych w domach dziecka.

Poproszony o rozmowę – wymawia się nadmiarem zajęć, zapytany o to, co robi – nie odpowiada.

Ostatnio był widziany w grudniu zeszłego roku na urodzinach Radia Maryja, gdzie Tadeusz Rydzyk z wielkim zapałem bronił biskupa Janiaka i prawa do posiadania pokus. Rzecznik nagrodził tę przemowę brawami. Potem co prawda, tłumaczył, że „pokusa nie usprawiedliwia przestępstwa”.

Tok FM próbował skontaktować się z RPD przy okazji serii programów o złym systemie opieki zastępczej, gdzie często przytaczane były przykłady łamania prawa. Zaproszony do udziału w programie, rzecznik odpisał, że „ze względu na liczne obowiązki Rzecznik Praw Dziecka w najbliższym czasie nie będzie udzielać wywiadów”.

Z publicznych wypowiedzi rzecznika na temat losów dzieci w pieczy zastępczej znana jest jedynie jego uwaga, by w czasie pandemii… nie traciły kontaktu z biologicznymi rodzicami. Właśnie tymi, od których najczęściej zostały zabrane.

Z ostatnich aktywności rzecznika znane jest także 13 stycznia powołanie rady ekspertów i odznaczenie zamordowanej wolontariuszki Heleny Kmieć. Plus parę wpisów w mediach społecznościowych, w tym próba interpretacji Konstytucji w sprawie aborcji.

A przecież Konstytucja daje Mikołajowi Pawlakowi szeroki zakres praw i możliwości działania.

Rzecznik, który milczy, przyłącza się tym samym do tych, którzy krzywdzą dzieci.

Nieistniejący w praktyce rzecznik, który ma do dyspozycji spory budżet, służy jedynie celom PiSu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
24 lutego 2021 08:26

Z pewnością modli się za dzieci.

*****. ***
*****. ***
24 lutego 2021 17:10
Reply to  Zbyszek

….zwłaszcza nienarodzone! Razem z nienazywanym sektą ordo ciuris!

ech
ech
24 lutego 2021 08:53

Wszystko czego się dotknie ta banda pisowskich nieudaczników zostaje zniszczone. Pytanie dlaczego? Czy działają na przekór zdrowemu rozsądkowi i funkcji na którą zostali powołani, czy chcą pokazać gnomowi, że wypełniają jego wolę zniszczenia Polski.

smętek
smętek
24 lutego 2021 11:05
Reply to  ech

To jest niestety banda prostackich chamów pilnujących stołków na których pousadzał ich kaczafi i mają przykazane nie pokazywać się publice. Temu bucowi jest absolutnie obojętna sytuacja dzieci w Polsce. Weźmie pewnie udział we wdrażaniu jakiegoś pomysłu na to żeby zmusić kobiety do większej ilości urodzin dzieci, które później „mamuśki” mogą wychowywać w strumieniach zimnej wody lanej na główkę trzylatka.

Zwinka
Zwinka
24 lutego 2021 14:02

Ordojurysa obchodzi tylko życie poczęte. Urodzone może umierać w dowolnych okolicznościach, bo najważniejsze, że nie było aborcji…

Stary Wuj
Stary Wuj
26 lutego 2021 15:20

Objawi się niedługo, przy okazji rekolekcji wielkopostnych, w towarzystwie czarnosukienkowych ojczulków, którzy też bardzo kochają dzieci…. na swoją modłę. On krzywdy im nie zrobi.