Gdzie ta policja na miarę czasów, ach, gdzie…

Gdzie ta policja na miarę czasów, ach, gdzie…

Trzeba uczciwie przyznać, że przed epoką PiS-u różnie z tymi naszymi policjantami wyglądało, jednak cieszyli się oni sporym zaufaniem społecznym i czarne owce w mundurach nie dominowały nad tymi, przyzwoitymi.

I gdzie się podziali ci policjanci??? No gdzie oni są???

Marsze Niepodległości, a oni stoją jak barany, udając, że nie widzą i nie słyszą, co się tam wyprawia. Nie przeszkadzają im rzucane petardy i race, co ponoć jest niezgodne z prawem. Nie rzucają im się w oczy transparenty szerzące wszelkiego rodzaju fobie i nienawiść, co też nie powinno mieć miejsca.

Na ostatnim Marszu Niepodległości, zamiast ogłosić jego rozwiązanie, w związku ze złamaniem ustaleń dotyczących jego organizacji, dali się wciągnąć w burdę z chuliganami. Fakt, pierwszy raz zareagowali tak zdecydowanie, ale chyba tylko dlatego, że sami stali się celem ataku i nie mieli wyjścia. Musieli się ruszyć.

Obserwuję ich zachowanie na protestach obywateli i …szok. Taki Bąkiewicz z dwoma osiłkami szarpie starszą kobietę, a ci nic. Zero reakcji. Spychają ze schodów młodą dziewczynę, a oni jak słupy. Stoją, patrzą w inną stronę i wszystko jest ok.

A że jakiś naziolek walnie chłopaka spod tęczowej flagi? Ich to nie obchodzi! Międlar wali te swoje nacjonalistyczne hasełka. A niech sobie chłopaczek pogada, wolno mu. Bąkiewicz tworzy Straż Narodową i ok. Fajna sprawa, przynajmniej pan policjant nie musi się wysilać. Kaczyński nawołuje do wojenki domowej. Policja milczy, bo to ich macho i trzeba go słuchać. Ktoś pobił kodera. Policja staje na głowie, by odwrócić kota ogonem i wskazać winnego, nie tych katów, ale ich ofiarę.

Szarpią manifestantów, puszczają gaz, obsypują mandatami, wyłapują, by legitymować i wywozić poza miasto, mając głęboko w d…pie, jak ci nieszczęśnicy wrócą do domu. I jacyż oni silni, odważni, Prężą swe muskuły przed tłumem ludzi starszych i bardzo młodych, znacznie od nich słabszych fizycznie.

To jest policja?!!!

To są ci, którzy przed przystąpieniem do służby składają przysięgę i dumnie ogłaszają, że „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej„?

Panowie policjanci! Coś Wam się w główkach poprzestawiało!

Przecież ślubujecie SŁUŻYĆ WIERNIE NARODOWI! CHRONIĆ PORZĄDEK PRAWNY USTANOWIONY PRZEZ KONSTYTUCJĘ! PRZESTRZEGAĆ PRAWO! Z HONOREM PRZESTRZEGAĆ ZASADY ETYKI ZAWODOWEJ!

A Wy co robicie? Bezmyślnie wykonujecie rozkazy przełożonych, którzy są na smyczy prezesa i partii rządzącej. Jak oni będą Wam kazać, będziecie strzelać do swoich przyjaciół braci, matek. Na rozkaz oszołoma, powalicie na ziemię młodego chłopaka czy staruszkę. Wyładujecie swoją frustrację, bijąc kogoś do nieprzytomności, nękając mandatami i oczywiście, te represje skierujecie tylko do „wrogów” PiS-u, a tacy narodowcy i Bąkiewicz mogą spać spokojnie. Ich nie ruszycie, bo oni pod ochroną, bo oni za silni i jeszcze Wam zrobią krzywdę.

Nie chcę generalizować i wrzucać wszystkich policjantów do jednego worka, ale dzisiaj pierwsze skrzypce grają ci, którzy przynoszą wstyd i hańbę mundurowi. To już nie jest policja polska, broniąca obywateli. To bojówka chorej władzy. To banda tchórzy, którzy nie włączają rozumu, nie zastanawiają się nad tym, jak łamią słowa własnej przysięgi. Liczy się tyko prezes i jego rozkazy! Liczy się…no właśnie….co?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
20 listopada 2020 18:38

Pani Autorka trafnie i rzeczowo pisze o tych, którzy są nazywani policją (tak nazwano tę służbę w ustawie) a tak naprawdę są milicjantami służącymi kaczafiemu i familii. Ciekawe jak odbierani są ci sługusi w swoich środowiskach, tam spotykają się z ostrą krytyką czy też kumple poklepują ich po plecach i chwalą za wytrwałość w zwalczaniu nieprawomyślnych.

Zbyszek
Zbyszek
20 listopada 2020 19:38

Domagam się od Senatu RP powołania komisji ds weryfikacji funkcjonariuszy publicznych. W stosunku do tych, którzy w rażący sposób naruszają normy prawne komisja ta powinna zarekomendować wydalenie ze sluzby z pozbawieniem przywilejów emerytalnych. Te rekomendację komisja powinna wyegzekwować tak szybko jak to będzie możliwe.

Paweł
Paweł
21 listopada 2020 09:39
Reply to  Zbyszek

Świetny pomysł! Daj znać, jak już będzie coś wiadomo.

Marek
Marek
21 listopada 2020 11:20

Pomijając miałkość intelektualną, jeszcze błędy składniowe; „Spychają ze schodów młodą dziewczynę” – a może „starą dziewczynę”? Pisać każdy może, ale nie każdy powinien.

Marek
Marek
22 listopada 2020 14:49

Śledzę Pani twórczość od dłuższego czasu; do „wolnego miasta Gdańska” jeszcze trochę brakuje, ale bywa niebezpiecznie blisko. Za „młodą dziewczynę” u mojej polonistki była słuszna reprymenda. Również zdrowia życzę.

ziom
ziom
22 listopada 2020 21:00

Policjanci dostali po ponad 2 tys podwyżki w 4 lata. Nieźle, co?