Gdzie te wyroki dla Donalda Tuska i za nadużycia polityków PO?

Gdzie te wyroki dla Donalda Tuska i nadużycia polityków PO?

PiS przejmując władzę obiecywało rozliczenie się z rządami z czasów PO-PSL. Okazuje się, że większość prokuratorskich śledztw w tych sprawach stoi w miejscu. Ich bohaterowie zaś normalnie funkcjonują w społeczeństwie i są na wolności.

Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie odgrażał się m.in. Donaldowi Tuskowi, który miał być ukarany za katastrofę smoleńską, prywatyzację Ciechu oraz aferę wokół parabanku Amber Gold. Skończyło się na tym, że Tusk nigdy nie usłyszał żadnych zarzutów w tych sprawach.

Zarzut przekroczenia uprawnień usłyszał zaś polityk PO Sławomir Neumann, który miał doprowadzić do osiągnięcia korzyści majątkowej w wysokości 13,5 mln przez klinikę medyczną. Śledztwo w tej sprawie toczy się już od dłuższego czasu. Dotychczas nie przedstawiono jednak Neumannowi nawet aktu oskarżenia.

Podobnie potoczyła się sprawa Stefana Niesiołowskiego oskarżonego o to, że korzystał z usług prostytutek opłacanych dla niego przez skorumpowane spółki. Sprawa ta stoi w miejscu, ba, nawet akt oskarżenia nie został jeszcze sporządzony. Sam Niesiołowski nie przyznaje się do winy i uważa oskarżenia za zwykłe kalumnie.

Zarzutów, pomimo prowadzonego śledztwa, nie postawiono Tomaszowi Grodzkiemu. Marszałek Senatu oskarżany jest o to, że w czasie pracy w szpitalu brał łapówki. Funkcjonariusze CBA apelowali nawet do byłych pacjentów, by ci zgłaszali się po to, aby zgłosić fakt wręczenia łapówki w ręce przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej. Śledztwo prokuratorskie w sprawie rozpoczęto na wniosek Karola Guzikiewicza (PiS), który przeprosił potem w sieci za to, że pomawiał Grodzkiego o łapownictwo.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W podobny sposób potoczyła się sprawa Stanisława Gawłowskiego (dawniej PO), który otrzymał w końcu zarzut przyjmowania łapówek – wylądował nawet w areszcie. Gawłowski, najpewniej ze względu na słabe dowody, od dwóch lat jest na wolności.

Aktu oskarżenia w ogóle nie otrzyma za to najprawdopodobniej były szef Lotosu Paweł Olechnowicz, który może otrzymać zwrot (za bezpodstawne zatrzymanie). Również b. szef Orlenu Jacek Krawiec nie odpowiedział do tej pory za rzekome doprowadzenie w spółce do strat w wysokości pół miliona złotych. Odpowiedzialność nie spotkała też b. szefa CBA Pawła Wojtunika, gen. Januszka Noska (b. szef SKW), gen. Piotra Pytla (następca Noska) i b. szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

nt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
16 sierpnia 2020 12:53

nie ma wyroków Ziobry i nie będzie ale Kaczyński rozegrał opozycje koncertowo sprawą dot., podwyżek, wydał na nich wyrok dożywotniej kompromitacji po którym opozycja juz sie nie podniesie szczególnie PO. dać się tak rozegrać

Marek
Marek
16 sierpnia 2020 14:32

Śledztwa stoją i będą stały dopóki nie zniszczy się sędziów tak by zostali tylko ci, którzy wolę kaczyńskiego uznają za prawo. Wtedy nie będzie potrzeba takiego lewackiego wymysłu jak dowody, i bez znaczenia będą inne lewackie wymysły jak prawda i sprawiedliwość. Tuska się wtedy osądzi bez tych lewackich bzdetów i skaże by kaczyński mógł umrzeć w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Obserwator
Obserwator
16 sierpnia 2020 16:24

Przecież to była „oczywista oczywistość” że żadnych zarzutów nie będzie- chodziło o pokazanie wyborcom pisu jaki to układ panował za czasów koalicji PO i PSL i oczywiście frajerzy dali się zrobić w konia i zagłosowali za „dojną zmianą” oraz nikomu nie znanego dudę.

jan
jan
16 sierpnia 2020 21:13

czekajcie cierpliwie przyjdzie czas…………………….. jak osuną ubecję ……………………….przyjdzie czas,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,