Gen. Skrzypczak: stan polskiej armii jest kiepski

Jaka była rola Macierewicza w sprawie Nangar Khel?

Zdaniem gen. Waldemara Skrzypczaka w polskiej armii cały czas jest realizowany program sprzed 10 lat. – „Nie mamy skutecznego uzbrojenia, systemów rażenia, systemu walki, które powodowałyby to, że nasza armia jest zdolna oprzeć się choćby agresji ze strony Rosji” – powiedział były wiceminister obrony w RMF FM.

Skrzypczak uważa, że najgorsza sytuacja jest w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. – „PGZ jest w stanie zapaści technologicznej. Przez 2 lata nie zrobiło się tam nic. To wszystko są ruchy o charakterze propagandowym, a przecież zbrojeniówka może być motorem dla polskiej gospodarki” – stwierdził generał. Przypomnijmy, że kilka dni temu minister obrony Mariusz Błaszczak odwołał cały powołany przez Macierewicza zarząd PGZ.

Były wiceminister obrony zrecenzował dwa lata Macierewicza w resorcie. – „W zasadzie nie zrobił nic, tak na dobrą sprawę, dla armii. A deklarował zrobienie skoku jakościowego. Ten skok się nie wydarzył, nie dzieje się nic takiego, co by zmieniło potencjał bojowy armii” – podsumował gen. Skrzypczak.

bt

Źródło: RMF FM

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndrzejPlus ujemnyMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Pytanie brzmi – czy generałowie „w stanie spoczynku” powrócą?…. Projekty nowych nominacji generalskich zdają się temu przeczyć. A szkoda…

Plus ujemny
Plus ujemny

Najlepszym przykładem kompetencji Misiewiczów jest sprawa śmigłowców. Wielki Antek zapowiadał że przyjaciele z Ameryki sprzedadzą mu świetne Black Hawki za połowę ceny Caracali. I wyszło tak jak w radiu Erewań.

Andrzej
Andrzej

Czy wśród wojskowych powinniśmy szukać prawdziwego Naczelnika