Generał Kraszewski: „Byłem najłatwiejszym celem do uderzenia w prezydenta”

 Gen. Jarosław Kraszewski powraca do łask

Generał Jarosław Kraszewski w wywiadzie udzielonym Maciejowi Miłoszowi z dziennika.pl, odniósł się do swojej rezygnacji z szefowania Departamentowi Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Generał nie ukrywa, że jego decyzja związana była bezpośrednio z prowadzonym wobec niego postępowaniem sprawdzającym i cofnięciem dostępu do informacji niejawnych.

Szefem MON był wówczas Antoni Maciarewicz. Jak się okazało postępowanie było bezpodstawne, Maciarewicz został zdymisjonowany, a gen. Kraszewski odzyskał dostęp do tajemnic. Jednak po 28 latach służby, latem tego roku, postanowił odejść do cywila.

 

Na pytanie, dlaczego odebrano mu poświadczenie bezpieczeństwa odpowiada krótko: „Nie wiem. Ale wiem, że byłem najłatwiejszym celem do uderzenia w prezydenta. Skoro głowy państwa nie można było zaatakować bezpośrednio, to uderzono we mnie.”

Przypomina przy tym, że zanim wstrzymano mu dostęp do tajemnic, był sprawdzany przez służby w związku z otrzymaniem awansu na stopień generała i było to już pod kierownictwem PiS. Generał Jarosław Kraszewski podkreśla, że odszedł, bo jego zdaniem „prędzej czy później w którejś kampanii wyborczej moja sprawa zostałaby wyciągnięta. I tak na pewno ktoś ją jeszcze wyciągnie, ale siła takiego uderzenia będzie już minimalna.”

wb

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
8 grudnia 2019 19:26

Anton gra na bolszewicką modłe, bo według takich wzorców był szkolony