Gersdorf krytycznie o Manowskiej i Izbie Dyscyplinarnej SN

 Gersdorf krytycznie o Manowskiej i Izbie Dyscyplinarnej SN

Małgorzata Gersdorf pojawiła się wczoraj w „Faktach po Faktach” w TVN 24. Najpierw odniosła się do słów Mateusza Morawieckiego nt. ID SN.

Premier powiedział: „Jesteśmy w sytuacji, gdzie powinniśmy dokonać przeglądu ID. Izba nie spełniła również oczekiwań moich i mojej formacji. Blisko 90% społeczeństwa uważa, że sędziowie byli bezkarni do niedawna. Nie widziałem zmiany względem tego, co było wcześniej. Ta reforma potrzebuje nowej analizy”.

 

„Ja myślę, że to jest pójście w pół drogi, a chyba nie o to chodzi. Izba Dyscyplinarna jest cała nie do przyjęcia z punktu widzenia reguł państwa praworządnego. Sędziowie zostali wybrani przez członków KRS, która także jest dotknięta wadami prawnymi” – skomentowała jego słowa Gersdorf.

Następnie poruszyła też sprawę wyroku TK Przyłębskiej ws. decyzji TSUE. Jej zdaniem, TK stracił „całą wiarygodność” i „nie można go pytać o nic”, bo jego orzeczenia są „dotknięte wadą politycznych orzeczeń”.

 

Równie krytycznie wypowiedziała się o I prezes SN – Małgorzacie Manowskiej. „Cały czas zastanawiam się, jakie podjąć dalsze kroki. Czekam na informacje od premiera. To rząd jest odpowiedzialny za relacje z Unią Europejską i wyrok był notyfikowany rządowi. Po uzyskaniu oficjalnej informacji podejmę działania” – powiedziała prezes.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Zdaniem Gersdorf, taka wypowiedź jest „co najmniej niewłaściwa”.

„W Polsce mamy trójpodział władzy. Nikt tego nie zmienił. Wymiar sprawiedliwości jest jedną z władz. Tu nie ma co się oglądać na premiera czy parlament. (…).  Ja bym się zastanowiła z pozycji I Prezesa SN, czy prof. Manowska nie powinna zamrozić Izby Dyscyplinarnej. Bo może później spotkać się z zarzutem, że to ona nie wykonała orzeczenia TSUE” – szczegółowo wyjaśniła.

Na koniec rozmówczyni TVN 24 krytycznie odniosła się do ustawy anty-TVN. Wspomniany projekt – w jej odczuciu – stanowi zagrożenie dla praw obywatelskich.

/kw/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
24 lipca 2021 11:46

Gersdorf krytycznie… Sensacja.

Dociekliwy
Dociekliwy
24 lipca 2021 14:42
Reply to  Stanisław

Nowy talent prawniczy Stasiu? Tak lakonicznie? Tylko trzy słowa i już? Napisz coś więcej to podyskutujemy.

Stanisław
Stanisław
25 lipca 2021 11:08
Reply to  Dociekliwy

A po co pisać więcej? Opinie Gersdorf są tak przewidywalne, jak godziny wschodu i zachodu słońca. Można dzisiaj powiedzieć, o której wzejdzie za sto lat.

Dociekliwy
Dociekliwy
26 lipca 2021 10:41
Reply to  Stanisław

Cóż, przy takim postrzeganiu sprawy nie sposób się nie zgodzić. Natomiast jest pewien problem. Koduj24.pl przekazuje informacje nie sensacje. Na szczęście są portale typu Pudelek.pl – plotki, gwiazdy, sensacje, ewentualnie czasopismo Detektyw – same sensacje.

Marek
Marek
25 lipca 2021 18:23
Reply to  Stanisław

***** ***

Stanisław
Stanisław
26 lipca 2021 11:06
Reply to  Marek

Odpowiedź warta zastanowienia.

Marek
Marek
26 lipca 2021 13:39
Reply to  Stanisław

***** ***