Giertych do Wassermann: „Błagałem Tuska, aby miał dla Pani miłosierdzie”

Giertych w sprawie afery KNF: „Kolejna próba politycznego wykorzystania prokuratury”

– „To oczywiste. Mając serce dżentelmena i widząc jak Pani tonie musiałbym jakoś okazać litość. A tak tylko podczas przerwy błagałem PDT, aby miał dla Pani miłosierdzie. Tylko tyle mogłem dla Pani zrobić” – napisał na Twitterze Roman Giertych.

To jego reakcja na atak na niego Małgorzaty Wassermann z PiS.

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold w wywiadzie dla Polsat News nie przebierała w słowach. – „Zakładałam, że premier nie wziął dzisiaj ze sobą Romana Giertycha, bo się bał, że on zrobi „hop, hop, hop” na komisji jak na manifestacji KOD. Taki poziom, taka klasa Giertycha, że premier Tusk doszedł do wniosku, że to będzie dzisiaj dla niego wizerunkowe obciążenie, jeżeli ten człowiek usiądzie koło niego i dlatego przyszedł sam” – powiedziała Wassermann.

Na Facebooku Giertych umieścił także… bajkę na dobranoc o Eskimosach, którzy chcieli złapać białego niedźwiedzia. – Na czele wyprawy stała dzielna Eskimoska, która wprawdzie nie została wybrana na królową igloo, ale bardzo chciała niedźwiedzia dopaść, bo marzyła o jego białej skórze. Od tego marzenia taką dostała obsesję, że budziła się i zasypiała z imieniem niedźwiedzia na ustach” – napisał Giertych.

Eskimosi, aby złapać niedźwiedzia, wykopali dół i długo czekali. Wreszcie niedźwiedź się pojawił, zjadł mięso umieszczone w dole a potem samych Eskimosów. – „W każdej bajce jest jakiś morał. I w tej też jest. Brzmi on tak. Nie masz strzelby, to nie idź na niedźwiedzia. Bo cię zeżre” – zakończył Giertych.

bt

Źródło: polsatnews.pl, Facebook

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WłodzimierzBidżaZgredzinkaJagodaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Jerzy

Donald „Matoł” udowodnił, że w czasie swojego premierowania więcej myślał o zyskach swojej kasty niż o praworządności i efektywności podległych mu służb

Nutka
Nutka

Sio, pisiorze…..

Marek
Marek

Małgorzata udowodniła, że od początku komisja miała cel polityczny(wyborczy) i nie ma żadnych dowodów na poparcie swoich insynuacji. Temu służyły te wstawki i pytania o „moralną odpowiedzialność”, wyłączanie świadkowi mikrofonu. Zamiast szukać prawdziwych winnych niedopełnienia procedur czy udowodnić wadliwość procedur czy cokolwiek innego co mogło faktycznie być odpowiedzialne. Za wszelka cenę starano się udowodnić niedemokratyczną tezę, że obowiązkiem premiera, ministra sprawiedliwości jest prowadzenie za „rączkę” prokuratorów i śledczych ABW. Standardy pasujące do Ziobrowej całkowicie politycznej służby, a nie do demokratycznego ustroju.

Jagoda
Jagoda

To teraz tak wyglądają matoły?! Doprawdy, świat stanął na glowie strach pomyśleć jak wygląda ten kto to napisał

Zgredzinka
Zgredzinka

A teraz jest jakoś inaczej?
O tym, co się tak naprawdę obecnie wyprawia, dowiemy się bez wątpienia po pewnym czasie i jestem prawie pewna, że w świetle dokonanych ustaleń poprzednia ekipa wypadnie nadzwyczaj pozytywnie.
Jak do tej pory, mimo całego medialnego szumu i ogromnych wysiłków, nic nie udało się im zarzucić, a to na czym teraz żerune ta „szarańca” ma dzięki zabiegom poprzedników.

Bidża
Bidża

Tak, tak. Lekarz jakiś jest na sali?

Włodzimierz
Włodzimierz

Jerzy „matoł” udowodnił, że czasem lepiej milczeć niż coś napisać i upewnić wszystkich w przypuszczeniach że jest idiotą