Giertych: Gawłowski jest przetrzymywany nielegalnie

Giertych złożył do sądu skargę na odmowę wszczęcia śledztwa ws. dwóch wież Kaczyńskiego

Od rana w prokuraturze w Szczecinie przesłuchiwany był poseł PO Stanisław Gawłowski. Został przewieziony do izby zatrzymań. – „Nie ma powodów do przedstawienia jakichkolwiek zarzutów Gawłowskiemu” – powiedział jego pełnomocnik Roman Giertych.

Tymczasem klub Platformy Obywatelskiej złożył do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wniosek o reasumpcję głosowania dot. wyrażenia przez Sejm zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy Stanisława Gawłowskiego. Według rzecznika PO Jana Grabca, „do czasu rozpatrzenia tego wniosku przez Sejm, czynności prokuratury, takie jak zatrzymanie lub areszt wobec posła Stanisława Gawłowskiego, nie mogą mieć miejsca”.

Giertych po wyjściu ze szczecińskiej prokuratury powołał się na ten wniosek. – „Chcę podkreślić, że w moim przekonaniu obecnie pan poseł Gawłowski jest przetrzymywany nielegalnie. Decyzja Sejmu w tej sprawie się nie uprawomocniła. Złożenie wniosku o reasumpcję oznacza zawieszenie obowiązywania tej decyzji, bo przecież ta decyzja może być zmieniona. Na następnym posiedzeniu Sejmu posłowie mogą przegłosować reasumpcję i wówczas, co?” – powiedział adwokat Gawłowskiego. – „Mamy do czynienia ze skoordynowaną polityczną nagonką. Partia rządząca robi wszystko, co możliwe, aby doprowadzić do anihilacji opozycji” – dodał Giertych.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
magdalenaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Jak w PRL. Zamykali kogo chcieli i kiedy chcieli. Czasem ludzie przepadali. Teraz jest powtórka, więc wszystkiego można się spodziewać

magdalena
magdalena

To jest polityczna zemsta za ujawnienie chciwości i pazerności PIS i ich skoku na kasę oraz chęć odwrócenia uwagi od premii. Nic to nie da bo ludzie pamiętają jak wielu z nich nie miało za co urządzić świąt wielkanocnych, a na pocieszenie dostali od pis po 20 złotych brutto.