Giertych informuje: zastraszania ciąg dalszy

Roman Giertych w ostrym liście do Kaczyńskiego „Wymierzył kopniak waszej władzy”

Pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, mecenas Roman Giertych opisał na Twitterze nieprzyjemny incydent, do jakiego doszło podczas przesłuchania jego klienta w warszawskiej prokuraturze okręgowej.

Gdy trwające od rana przesłuchanie przerwano o godz. 19 na około pół godziny, Giertych i Birgfellner postanowili na chwilę opuścić mury budynku. Wówczas „trzech mężczyzn z Urzędu Kontroli Skarbowej” próbowało im to uniemożliwić. „Zagrodzili nam drogę na korytarzu prokuratury. Gdy dowiedziałem się, że to nie jest zatrzymanie, opuściliśmy budynek”. Mężczyźni chcieli rzekomo wręczyć wychodzącym listy. „Zastraszania ciąg dalszy” – ocenił mec. Roman Giertych. To nie wszystko. „Wychodząc z pokoju z prokuratury nie spotkaliśmy już na korytarzu trzech agentów UKS. Nie rozumiem, co się stało? Najpierw próbują nas prawie siłą zatrzymywać, a później się chowają. Cyrk to mało powiedziane” – komentuje sprawę mecenas.

Przypomnijmy: powodem wizyt Birgfellnera w warszawskiej prokuraturze okręgowej jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jakie złożył pod koniec stycznia. Z tej przyczyny austriacki biznesmen zeznawał już sześć razy, a w kwietniu ma się stawić na kolejne przesłuchanie.

To jednak nie koniec kłopotów Birgfellnera. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował w środę PAP, że prokurator nie może jeszcze podjąć decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania po zawiadomieniu G. Birgfellnera. Dlaczego? „Prokuratura nam powiedziała, że mamy przetłumaczyć 20 tysięcy stron [dokumentów w sprawie – dop. Red], że w kwietniu będzie następne przesłuchanie” – przekazał w przerwie dziennikarzom Giertych. Dlatego, że pani tłumaczka – jak przekazał mecenas – aktualnie „jest zajęta”.

mpm

Źródło: fakt.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o