Giertych: „Jarosław Kaczyński dawno powinien zostać przesłuchany”

Giertych może wrócić do pracy! Sąd wstrzymał decyzję prokuratury

„Ciężko prowadzi się sprawę przeciwko najpotężniejszemu człowiekowi w Polsce, ale nie może być świętych krów. Jarosław Kaczyński dawno powinien zostać przesłuchany. Dlaczego śledztwo jeszcze nie zostało wszczęte? To jest rzecz w moim przekonaniu skandaliczna” – powiedział w TVN24 Roman Giertych, jeden z pełnomocników austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Austriak zarzuca  Jarosławowi Kaczyńskiemu oszustwo, w związku z niedoszłą inwestycją na należącej do Srebrnej działce, na której miały stanąć dwa 190-metrowe wieżowce.

Giertych poinformował, że jego klient rozważa też inne kroki: – „Mój mocodawca rozważa sprzedaż długu Jarosława Kaczyńskiego i Srebrnej osobom, które chciałyby taką wierzytelność zakupić. Mógłby to być szybszy sposób odzyskania pieniędzy. W postępowaniu cywilnym w Polsce osiągnięcie prawomocnego wyroku w obecnych realiach warszawskich wynosi od 4 do 6 lat”. Adwokat dodał, że „każdą wierzytelność można zbyć”. – „Nie ma przeszkód prawnych w tym zakresie. Takie rzeczy się robi pod warunkiem, że się ogłasza” – stwierdził Giertych.

Adwokat został też zapytany, czy ma ochronę. – „Ostatnią rzeczą, której życzyłaby sobie moja żona i moja rodzina to ochrona SOP, a szczególnie, żebym miał kierowcę z tej sławetnej instytucji. To rzeczywiście stanowiłoby jakieś realne zagrożenie dla mojego życia” – odparł Giertych.

bt

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
16 lutego 2019 11:40

Ciekawe, kto byłby zainteresowany kupnem długu, wschód, czy zachód, no, no…