Giertych: Kaczyński zaczarował Dudę

Giertych pisze do Morawieckiego: „Plan B. Banaś na Prezydenta!”

Roman Giertych skomentował w TVN 24 spotkanie prezydenta Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. – „Myślę, że Jarosław Kaczyński się spotkał z nim i go zaczarował. Kaczyński ma dar przekonywania. Gdyby go nie miał, nie byłby naczelnikiem państwa”.

Były wicepremier nie ma złudzeń, jeśli chodzi o projekty ustaw o SN i KRS przygotowywane przez Kancelarię Prezydenta. Giertych uważa, że Duda nie przeszedł na pozycje neutralne, dalej jest po stronie „dobrej zmiany”. Według mecenasa, tym razem PiS zrobi „miękkie przejęcie”. – „Myślę, że zrobią jakąś taką hybrydę, która będzie oznaczała wymianę SN w białych rękawiczkach, żeby nie było protestów, takiego wielkiego oburzenia z UE. Pewnie zostawią – przynajmniej na jakiś czas – prezes Gersdorf”.

Giertych uważa, że pisowskie domaganie się reparacji wojennych od Niemiec jest przygotowaniem do konfliktu z UE. PiS będzie wtedy tłumaczyć społeczeństwu, że spór z Komisja Europejską „to dlatego, że my domagamy się po milion euro na rodzinę z reparacji wojennych. Nie z powodu tego, że Puszcza jest cięta, nie z powodu tego, że nie przestrzegamy wyroków Trybunału, czy łamiemy demokrację i praworządność. To jest przygotowanie do takiej operacji, która zakłada ewentualną możliwość wyjścia z Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński to zakłada”.

Zapytany o kampanię PiS o sądach Giertych ostro odpowiedział: – „To jest klasyczne przywłaszczenie, wyprowadzanie publicznych pieniędzy ze spółek, jawne złodziejstwo. PiS oszczędza w ten sposób swoje partyjne pieniądze”.
(Źródło: tvn24)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mędrkowskiZwinkaHANNAwiesław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiesław
wiesław

operacja rozpoczęta
uadrianiania prezydenta

HANNA
HANNA

REPARACJE TO TYLKO PRZYKRYWKA MAJĄCA ZASŁONIĆ DEMOLKĘ PIS -u JAKA ODBYWA SIĘ WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH.

Zwinka
Zwinka

Trzeba przyznać, że Pan Giertych barwnie opisuje pisowskie wygibasy. Teraz mamy „czary”, ale mnie bardziej pasował „hak ciągniony”.

mędrkowski
mędrkowski

Jak nie możesz liczyć na kogoś innego to licz na siebie. Nie można dalej tolerować takiej ordynacji wyborczej, która dopuszcza zagarnięcie całej władzy przy 19% poparciu społecznym. Opracujmy swoją ordynację i budujmy szeroką koalicję w oparciu o nią. Może nie zostać uchwalona w obecnym układzie sił w parlamencie, ale budujmy porozumienia na przyszłość i uruchamiajmy wszelakie kanały marketingowe.Mamy XXI wiek i erę Internetową. Nikogo nie wykluczamy ze współpracy.