Giertych: „Każdemu można taką sprawę sprokurować”

Giertych: „Każdemu można taką sprawę sprokurować”

– „Myślicie, że Was to nie dotyczy? Bo dzisiaj nie Wy jesteście z kajdankami na rękach. Myślicie, że po Was nie przyjdą?” – napisał Roman Giertych na Facebooku po wczorajszym zatrzymaniu posła PO Stanisława Gawłowskiego przez CBA. Dzisiaj Prokuratura Krajowa zapowiedziała skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego. Jak napisano w komunikacie: „zachodzi realna obawa matactwa procesowego”.

Zbrodnia milczenia.Myślicie, że Was to nie dotyczy? Bo dzisiaj nie Wy jesteście z kajdankami na rękach. Myślicie, że…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna 13 kwietnia 2018

Giertych przypomniał, że Gawłowski jest także sekretarzem generalnym Platformy. – „W ich oczach złem jest niezależność, opór, krytyka, bunt. A największym złem: organizowanie oporu. A szczytem tego największego zła, gdy opór rośnie i wygrywa. Staszek do dziś był odpowiedzialny za techniczną stronę organizowania oporu. I za to płaci cenę ogromną. Uwierzcie mi, wszystkie zarzuty wobec niego to absurd i prowokacja. Każdemu można taką sprawę sprokurować” – napisał Giertych.

Apeluje do polityków, dziennikarzy, internautów i wszystkich obywateli o reagowanie. – „Jeśli teraz nie zrobisz wszystkiego co w Twojej mocy, aby pierwszy więzień polityczny nie został przez zastraszane sądy posadzony, to nie miej później do nikogo pretensji, gdy do Ciebie zapukają o 6 rano, a wszyscy powiedzą: widocznie coś przeskrobał”. Swój tekst na Facebooku zatytułował: „Zbrodnia milczenia”.

bt

Źródło: Facebook, onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Giertych: „Każdemu można taką sprawę sprokurować”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sobiepan
Zwlaszcza ze „oskarzaja” go „koronni swiadkowie” z PiS-u. Od wiekow wiadomo, ze zeznania „skruszonych zloczyncow” obciazajacych ludzi na wolnosci to typowo wiezienne- „krowa mi zdechla- Panie Boze spraw, zeby sasiadowi padly dwie”. Ja siedze, to jemu TEZ niech nie bedzie lepiej. Ma racje Giertych, kiedy podkresla, ze Gawlowski „do dziś był odpowiedzialny za techniczną stronę organizowania oporu.” Musial to skutecznie robic, jezeli w rezultacie WSZYSTKICH dzialan PiS-owi OPADLO i chwyta sie wszystkich sposobow, zeby jakos te protesty nie spuszczaly „wiatru z kapci” PiS-u. Mimo ze dzialania kurdupla w tym kierunku sa zrozumiale dla wiekszosci- domyslam sie, ze torunsko-podlasko-podkarpacki elektorat przyklasnie… Czytaj więcej »
Plus ujemny

Dla symetrystów – przeczytajcie to co powiedział pastor Bonhoefer w 1944 roku.